BMW na ženevském autosalonu: nová řada 5 Touring, modernizovaná řady 4 a speciální edice i8

Autor: Tisková zpráva - 2. 2. 2017


Na autosalonu v Ženevě 2017 BMW představí největší novinky svého výrobního programu, stejně jako své pokroky na poli odpovědné mobility v podobě elektrických a plug-in hybridních vozů. Světovou premiéru na 87. autosalonu, konaném na ženevském výstavišti Palexpo, oslaví nová generace BMW řady 5 Touring. Veřejnost bude moci poprvé vidět také nové BMW řady 4 s přepracovaným designem, podvozkem, interiérem a pokrokovější výbavou. Návštěvníci ženevského autosalonu (9. až 19. března 2017) uvidí také exkluzivní provedení plug-in hybridního sportovního vozu BMW i8 – BMW i8 Protonic Frozen Black Edition.

Světová premiéra: nové BMW řady 5 Touring

Nová generace BMW řady 5 Touring, zaměřená zejména na evropské trhy, poskytuje unikátní kombinaci radosti z jízdy, estetiky, inovací a inteligentní praktičnosti. Z designu nové generace je jasně patrný důraz na sportovní eleganci i flexibilitu. Ve srovnání s předchozí generací se nové BMW řady 5 Touring vyznačuje většími vnějšími rozměry, jež přinášejí více prostoru do interiéru pro posádku i její zavazadla. Zdokonalení jsou patrná také v otázkách akustiky a komfortu na zadních sedadlech.

S obsazenými všemi sedadly poskytuje zavazadlový prostor objem 570 litrů, což je o deset litrů více než u předchozí generace. Když je potřeba, lze uvnitř vozu převážet až 1700 litrů (o 30 litrů více než dříve). Významně bylo zvětšeno užitečné zatížení nové generace prostorného vozu Touring. Samozřejmostí je důraz kladený na praktické řešení interiéru. Do všech dveří, stejně jako mezi sedadla, je možné umístit láhve s pitím o objemu jeden litr a další předměty. Opěradla zadních sedadel jsou dělená v poměru 40:20:40 a lze je sklápět pomocí tlačítek v zavazadlovém prostoru. Volitelně je možné měnit sklon zadních opěradel. Síť oddělující zavazadlový prostor a prostor pro posádku i roleta kryjící zavazadlový prostor nyní mají samostatné úložné schránky, které lze uložit pod podlahou zavazadlového prostoru. Standardní výbavou je samostatně otevíratelné okno pátých dveří. Výklopnou stěnu lze v kombinaci s výbavou komfortního přístupu otevírat a zavírat bezdotykově.

Při zahájení prodeje nového BMW řady 5 Touring v červnu 2017 budou k dispozici čtyři motory, patřící do nejnovější generace pohonných jednotek BMW Group. Dva z nich bude možné kombinovat s inteligentním pohonem všech kol BMW xDrive. Další verze s konvenčním pohonem zadních kol i všech kol rozšíří nabídku v průběhu roku. Hospodárnější motory, lepší aerodynamika a snížení hmotnosti srovnatelných verzí v průměru o 100 kg zajišťují snížení spotřeby až o 11 procent.

Nižší hmotnost se v tomto případě pojí se zvýšením torzní tuhosti karoserie. Výsledkem je harmoničtější kombinace mezi agilitou a jízdním komfortem. Standardní výbavou je vzduchové odpružení zadní nápravy s automatickým udržováním světlé výšky. Volitelně jsou k dispozici aktivní tlumiče, stejně jako adaptivní stabilizátory Adaptive Drive a integrální aktivní řízení, jehož součástí je řízení zadních kol (nyní je k dispozici i s pohonem všech kol xDrive a M sportovním podvozkem).

Sportovnější než kdy před tím: nové BMW řady 4

Nové BMW řady 4 zaujme výraznějším designem a přepracovaným podvozkem. Exkluzivnější a sportovnější vzhled zaručují přepracované přední a zadní nárazníky, stejně jako standardně dodávané LED světlomety a LED zadní svítilny. Změny jsou jasně patrné na všech třech karosářských verzích: BMW řady 4 Coupé, BMW řady 4 Cabrio a BMW řady 4 Gran Coupé. Také interiér je nově ozdobený povrchy s elektrolytickou, chromovou či leskle černou povrchovou úpravou.

Navigační systém Professional disponuje nově pojatým horizontálním menu na kontrolním displeji systému iDrive. Použité jsou rozměrné dlaždice s aktivním obsahem, které lze uspořádat podle přání řidiče. Nově je nabízen multifunkční přístrojový panel tvořený rozměrným displejem.

Nové BMW řady 4 Coupé a BMW řady 4 Gran Coupé jsou vybavené tužším podvozkem zlepšujícím obratnost vozu. Přitom ale nebyl omezen komfort jízdy. Pro nejvýkonnější provedení jsou volitelně k dispozici vysokovýkonné pneumatiky.

Nové LED zadní svítilny a nová podoba navigačního systému Professional je připravena také pro BMW M4 Coupé a BMW M4 Cabrio. Oba tyto modely rovněž nově disponují všemi změnami interiéru jako u standardních verzí nového BMW řady 4.

Světová premiéra BMW i8 Protonic Frozen Black Edition

BMW i3 patří značný tržní podíl mezi elektrickými vozy, nová speciální edice BMW i8, stejně jako nové modely BMW iPerformance potvrzují pro BMW Group globálně vedoucí postavení v segmentu k životnímu prostředí odpovědných vozů. BMW i3 je nejúspěšnějším elektrickým vozem prémiového segmentu. Prvenství ve třídě patří také BMW i8. Zásluhou BMW i8 a modelů BMW iPerformance je BMW Group nejúspěšnějším výrobcem plug-in hybridních vozů prémiového segmentu. Na podzim 2016 BMW zaznamenalo kumulovanou výrobu 100 000 elektrických nebo plug-in hybridních vozů. BMW Group očekává, že minimálně stejné množství vozidel s technologií eDrive prodá během roku 2017.

Nabídka exkluzivních speciálních edicí plug-in hybridního sportovního vozu BMW i8 se rozrůstá o další provedení. Na autosalonu v Ženevě 2017 se představí BMW i8 Protonic Frozen Black Edition. Pozornost na sebe poutá speciální matně černý lak BMW Individual Protonic Frozen Black, stejně jako specificky navržený interiér. Později v letošním roce se představí také BMW i8 Protonic Frozen Yellow Edition, které bude další možností pro pořízení exkluzivního plug-in hybridního sportovního vozu.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru