BMW na 85. autosalonu v Ženevě: facelift řady 1, nový 2 Gran Tourer, M4 Safety Car a další novinky

Autor: Tisková zpráva - 16. 2. 2015


BMW na tradičním mezinárodním autosalonu v Ženevě, který se koná od 5. do 15. března 2015, představí dvojici novinek: BMW řady 2 Gran Tourer, nabízející prostor až pro sedm cestujících, a nové kompaktní BMW řady 1. Safety Car BMW M4 MotoGP ukáže, jak lze dále zvyšovat účinnost vstřikováním vody. Současně se představí i celá řada inovativních doplňkových služeb a výbavy, jako je například „MyKIDIO“ – nový zábavní systém pro děti ve vozidle.

Nové BMW řady 1: kompaktní radost z jízdy – hospodárná, inovativní, unikátní

BMW řady 1 se po celém světě prodalo téměř dva miliony kusů. Nejnovější provedení tohoto modelu s významně přepracovanou přední i zadní částí je nyní ve 3- i 5dveřovém provedení sportovnější a hospodárnější. Nová generace zážehových a vznětových motorů spolu s dalšími úpravami snižují spotřebu paliva i produkci emisí CO2. BMW 116d EfficientDynamics Edition, poháněné vznětovým tříválcem o výkonu 85 kW/116 koní, vykazuje kombinovanou spotřebu paliva jen 3,4 l/100 km, což odpovídá produkci emisí CO2 pouze 89 g/km.

Nové BMW řady 2 Gran Tourer: nepřekonatelná variabilita s prostorem až pro sedm osob

BMW řady 2 Gran Tourer je dalším BMW, které vytvořilo nový automobilový segment. Jeho specifickou vlastností je nabídka působivého prostoru a přitom kompaktní proporce. Jde o první prémiový vůz kompaktní třídy, který je schopen převézt až sedm cestujících ve třech řadách sedadel a nabídnout velký a variabilní zavazadlový prostor. To jsou vlastnosti, jimiž BMW řady 2 Gran Tourer uspokojí všechny nároky na přepravu mladých rodin. Nově vyvinuté přeplňované motory s výkony od 85 kW/116 koní do 141 kW/192 koní vykazují kombinovanou spotřebu v rozmezí 6,4 až 3,9 l/100 km (emise CO2: 149 až 104 g/km).

Safety Car BMW M4 MotoGP: inovativní systém vstřikování vody zvyšuje výkon

I v sezóně 2015 bude v MotoGP plnit roli Safety Caru BMW M4 Coupé. Toto vysokovýkonné Coupé od BMW M GmbH je současně ukázkou pokrokových technologií spočívajících ve vstřikování vody do sání pro zvýšení výkonu motoru. Tato pokroková technologie současně přináší snížení spotřeby paliva a produkce emisí při plném zatížení. Vstřikování vody opět dokládá mnohaleté zkušenosti BMW M GmbH s vývojem výkonných závodních motorů. Zároveň je tento vůz příslibem toho, že automobily M budou i v budoucnu měřítky z pohledu výkonnosti, exkluzivity a individuality.

Mobilita budoucnosti: BMW i přináší v rámci programu 360° ELECTRIC další služby pro BMW i3 a BMW i8

Po úspěšném uvedení elektrického BMW i3 a plug-in hybridního sportovního vozu BMW i8 na trh rozšiřuje BMW i nabídku svých služeb zaměřených na různé aspekty elektrické mobility. Současně se rozšiřuje počet trhů, kde jsou tyto služby dostupné. S vozy BMW i3 a BMW i8 nedostává zákazník pouze samotné automobily, ale také služby sdružené v programu 360° ELECTRIC, které usnadňují život s těmito vozy. Stále rostoucí oblibě se těší například služba ChargeNow, která slouží pro snadné dobíjení na různých stanicích různých provozovatelů – zákazník dostává bez ohledu na zemi, v níž svůj vůz dobíjí, jednu fakturu. Majitelé vozů BMW i často potřebují parkovací místa s možností nabíjení, řešením je v tomto směru služba ParkNow LongTerm, naopak krátkodobé parkování usnadní aplikace (webová i pro chytré mobilní telefony) ParkNow. ParkNow funguje v několika stovkách amerických měst a umožňuje vyhledat vhodné parkovací místo nejen podle lokace, ale například také podle ceny, případně nabídne pouze místa s možností nabíjení. Služba sdílení automobilů DriveNow v současnosti sdružuje více než 390 000 registrovaných uživatelů v USA a Evropě. Na spadnutí je její rozšíření do dalších zemí. V USA, Německu a v Číně byl spuštěn projekt „second-life“, který se zaměřuje na znovuvyužití lithium-iontových akumulátorů automobilů BMW i. V tomto projektu jsou akumulátory na konci své životnosti v automobilech použity jako stacionární zásobníky energie.

Exkluzivita plug-in hybridního sportovního vozu BMW i8 se na jaře 2015 dále podtrhne rozšířenou standardní výbavou a novými možnosti pro vzhled interiéru. Standardní výbavou BMW i8 bude program Pure Impulse Experience, který obsahuje exkluzivní nabídky například z oblasti kultury či designu.

test-prvni-jizda-bmw-i8-pruh3

BMW ConnectedDrive integruje aplikaci „myKIDIO“ do automobilu: chytrý zábavní systém pro cestující na zadních sedadlech

Nová aplikace „MyKIDIO“ (v současnosti je k dispozici pouze v Německu) zajistí příjemnou atmosféru na palubě i při cestách na dlouhé vzdálenosti. Tato aplikace je v plně integrované podobě poprvé k dispozici v BMW řady 2 Gran Tourer a prostřednictvím tabletu (např. Apple iPad) umožňuje například přístup k televizním seriálům, filmům, audioknihám a hudbě. Po spojení zařízení a automobilu lze jeho funkce pohodlně obsluhovat prostřednictvím ovladače iDrive a kontrolního displeje ve voze. Aplikace „MyKIDIO“ umožňuje dospělým procházet nabídkou pořadů rozlišených podle věku a následně zvolené pořady spouštět na připojených tabletech. Tím mají děti dostatek zábavy i na dlouhých cestách. Dospělí mohou na tabletech přehrávaný obsah kdykoliv sledovat na kontrolním displeji. Cestující vzadu mají naopak přístup k informacím o cestě – po aktivaci funkce „BMW Kids Cockpit“ se zobrazí čas dojezdu do cíle, zbývající vzdálenost a vnější teplota.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru