Nové BMW M5 už automobilka ukázala, ale stále zahalené do maskovací fólie. Více sice neuvidíme ani na těchto přiložených fotkách a videích, ale uvidíme auto v provozu.

Nová generace vrcholného pětkového BMW bude revoluční, na rozdíl od všech předchozích totiž dostane pohon všech kol M xDrive. Až do této chvíle byly všechny BMW M5 výhradně zadokolky, nicméně stále bude možné si zvolit klasický pohon zadních kol, a pohon všech kol zcela deaktivovat. Na zadní nápravě lze nalézt také aktivní M diferenciál, který se stará o rozdělení točivého momentu mezi jednotlivá kola. Tento aktivní kontrolní prvek je součástí systému M xDrive a jeho svorný účinek se může podle situace měnit v rozmezí od 0 do 100 %. 

S také souvisí také možnost nastavení pěti různých nastavení založených na kombinaci režimů DSC (DSC on, MDM, DSC off) a režimů M xDrive (4WD, 4WD Sport, 2WD).

Pod kapotou se ukrývá nejnovější varianta 4,4litrového motoru V8 s technologií M TwinPower Turbo. Vylepšený vysokootáčkový motor překonává svého předchůdce jak v otázkách výkonu, tak i točivého momentu. Konkrétní čísla ale zatím automobilka neprozradila, očekává se však výkon na hranici 600 koní. Motor bude spojen výhradně s automatickou osmistupňovou převodovkou M Steptronic.