Když před pár dny BMW oficiálně představilo nové modely M3 a M4, způsobilo to rozruch. Český internet byl plný názorů na výraznou masku chladiče, díky čemuž možná zapadly i fantastické technické detaily. A ty se nám teď v praxi BMW M snaží představit ve videu.

V tom se oba dva modely – tedy kupé M4 a sedan M3 – potkají v přístavu. Ve videu nám potenciál aut ukáže i ten nejpovolanější, protože M4 Competition řídí šéf divize BMW M Markus Flasch. Za volantem M3 Competition je dlouholetý instruktor BMW M Ede Weihretter.

Přečtěte si také:  Na pražském výstavišti v Letňanech se koná Autoshow. O víkendu ji doplní doprovodný program

Ve videu se Ede z M3 šibalsky podívá na Markuse a se slovy „ty jsi říkal, že M4 je rychlejší?“ odjíždí. Markus v M4 ho bleskově stíhá. Video je pak plné akčních záběrů, prostřihů, ale hlavně driftování. Na konci videa si oba dva sdělí své konečné dojmy. Markus říká, že M4 je rychlejší, zatímco Ede mu opáčí, že s M3 je víc legrace.

Mimochodem rychlá jsou obě auta, vždyť právě ve verzích Competition je vpřed pohání 510 koňských sil. V „obyčejné“ verzi je 480 koní. To díky šestiválcovému řadovému motoru s objemem tří litrů a dvojitým přeplňováním. A aby informace z videa byly kompletní, zbývá dodat, že M4 Competition zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,9 sekundy, M3 pak za 4,2 sekundy.