teaser-2021-BMW_M5_CS-video

S novým BMW M5 CS už někteří novináři jezdili a ukázali, že jde o opravdu rychlé auto. Vždyť na okruzích hravě překonává BMW M5 Competition, ale i další skvělá a někdy i opravdu sportovní auta. BMW M nám teď dává ochutnávku toho, na co se už za pár týdnů můžeme těšit.

Přečtěte si také:  BMW M5 CS deklasovalo na Lausitzringu Porsche 991 GT3, ale i Audi R8

BMW M ukázalo několik detailů ve videu na facebooku. Chopil se toho dokonce ten nejpovolanější, šéf divize BMW M Markus Flasch. BMW M5 CS vychází z M5 Competition, ale nějaké věci ubírá, jiné naopak přidává.

Verze CS ubírá hlavně na hmotnosti, protože inženýři oproti výchozímu modelu ubrali 70 kg a vyměnili i sériová sedadla za skořepiny z modelů BMW M3/BMW M4. Markus Flasch ve videu mluví o tom, že půjde o opravdový čtyřsedadlový vůz, takže je možné, že nějakou změnou projdou i zadní sedadla.

M5 CS oproti M5 Competition přidává i několik odlišností, aby na první pohled bylo znát, že toto opravdu není obyčejná em pětka. Na první pohled to půjde poznat podle žlutých prvků v předních světlometech, ale také podle bronzové barvy na rámečkách předních ledvinek nebo na kolech. Pod těmi navíc vykukují obrovské červené brzdové třmeny, které se zakusují do karbon-keramických brzdových kotoučů.

O pohon se bude starat 4,4litrový vidlicový osmiválec s přeplňováním dvěma turbodmychadly, jehož základ je právě v BMW M5 Competition. Oproti tomu bude mít sice stejný točivý moment 750 Nm, ale o 7 kW/10 koní vyšší výkon (467 kW/635 koní). Dynamické hodnoty neznáme, ale jisté je, že budou rozhodně působivé.

Oficiálně se auto ukáže už v lednu 2021, ale kdy přesně to bude, to zatím nevíme.