BMW Intelligent Personal Assistant

BMW Group představí na #NEXTGen své nové digitální služby

Autor: Tisková zpráva - 26. 6. 2019


Na vlastní akci #NEXTGen představí BMW Group exkluzivní zákulisní informace o budoucnosti digitálního ekosystému myBMW. Všechny služby BMW Group a NOW, spolu se službami a produkty mobility, budou sjednoceny pod tímto jménem. Produkty a služby budou rozděleny do kategorií My Car, My Life a My Journey, které zákazníkům představí jedinečnou bránu do všeobjímajícího portfolia nabídek rozšiřujících mobilitu.

BMW Group představí další detaily o myBMW na autosalonu IAA Cars 2019, který proběhne od 12. do 22. září ve Frankfurtu nad Mohanem.

„Ahoj, BMW, jaká je tvoje oblíbená barva?“ Povídání s BMW Intelligent Personal Assistant

Od března 2019 je v celé řadě modelů vybavených konceptem ovládání BMW Operating System 7.0 k dispozici inteligentní osobní asistent BMW Intelligent Personal Assistant. Tato inteligentní digitální entita reaguje na oslovení „Hey, BMW“, dokáže se naučit preference řidičů, zná jejich oblíbená nastavení a je expertem na všechno ohledně vozidla. Díky pravidelným vzdáleným aktualizacím, které se automaticky bezdrátově instalují do vozidla, získává BMW Intelligent Personal Assistant neustále nové schopnosti, rozšiřuje a prohlubuje svoje možnosti. Další aktualizace umožní zažít s ním běžnou konverzaci a vést krátké zábavné rozhovory.

V češtině však hlasový asistent BMW Intelligent Personal Assistant nefunguje.

Amazon Alexa v modelech BMW a MINI

Pro celou řadu modelů BMW a MINI je nyní k dispozici také automatické začlenění asistenta Amazon Alexa, jehož funkce zákazníci již používají doma. Mohou Alexe pokládat otázky, získávat předpověď počasí a informace o dopravě, zjistit výsledky sportovních utkání, poslouchat hudbu z Amazon Music nebo TuneIn, nebo si pustit audioknihy z Audible. Stejně tak lze pomocí hlasového ovládání pracovat se schůzkami nebo seznamy úkolů. Navíc kontrolní displej v BMW nebo MINI poskytuje vizuální zpětnou vazbu ke zvolenému obsahu. A Alexa zákazníkům dokonce umožní ovládat z vozu kompatibilní zařízení chytré domácnosti, jako jsou světla, termostaty nebo automatická garážová vrata.

Amazon Alexa již brzy v modelech BMW

BMW Digital Key změní chytrý telefon v klíče od vozu

Digital Key vás zbavuje nutnosti nosit u sebe konvenční klíč od vozu. S využitím technologie NFC umožňuje odemknout a zamknout nové BMW řady 8 Coupé a další modely z nabídky BMW prostřednictvím telefonu. Podržením telefonu u kliky dveří se vůz odemkne. Po nastoupení a položení telefonu do přihrádky pro bezdrátové nabíjení nebo odkládacího prostoru pro telefon je možné vůz nastartovat. Digitální klíč, který je dostupný prostřednictvím BMW Connected, lze sdílet až s pěti dalšími lidmi. BMW Digital Key je momentálně dostupný pro všechna zařízení Samsung Galaxy s technologií NFC, používající operační systém Android 8.0 a vyšší.

BMW-Digital-Key
BMW Digital Key

Digitální služby nabíjení pro elektrické vozy

Nabíjecí služby od BMW znamenají konec stresu spojeného s hledáním volné nabíjecí stanice. Zákazníci mohou před začátkem cesty zkontrolovat pravděpodobnost dostupnosti specifické dobíjecí stanice na trase. Jakmile jsou do 20 minut od zamýšlené nabíjecí stanice, mohou si také přímo ze svého vozu rezervovat místo pro nabíjení. A pokud je tím automobilem plug-in hybridní BMW, získávají navíc cenné bonusové body za všechny úseky elektrické jízdy zaznamenané v rámci BMW eDrive Zones. Ty bude možné vyměnit za nabíjecí kredit na všech stanicích ChargeNow.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru