2022-BMW_IX-elektromobil- (10)

BMW chystá na podzim zahájení prodeje modelů iX a i4, ale i nové verze pro řadu 4 Cabrio, nové převodovky a nové laky

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: BMW -  22. 9. 2021


Zahájení prodeje BMW iX a BMW i4 v listopadu 2021 znamená začátek nové éry čistě elektrické prémiové mobility. Kromě udržitelné radosti z jízdy nabízejí oba nové modely také nejnovější inovace v oblasti asistenčních systémů a s novou generací ovládacího systému BMW iDrive představují budoucnost intuitivní interakce mezi řidičem a vozidlem. Současně s tím projde modelová řada BMW na podzim 2021 dalším cíleným vývojem. Nové varianty pohonu a inovace v oblasti designu a digitálních služeb zvýší rozmanitost a atraktivitu současné nabídky.

Nabídka nového BMW řady 4 Cabrio se od listopadu 2021 rozšíří o tři nové varianty pohonu. Modely BMW X1 a BMW X2 budou mít po jednom novém modelu se standardně dodávanou osmistupňovou převodovkou Steptronic. Nové laky budou k dispozici pro modely BMW řady 1, BMW řady 2 Gran Coupé, BMW X2, BMW X3 a BMW X4. Funkce aplikace My BMW budou doplněny o další digitální služby. Značka BMW i udává trendy nejen svými dvěma novými modely. Průkopník čistě elektrické prémiové mobility, BMW i3, bude od listopadu 2021 nabízen v limitované edici Unique Forever. BMW iX3 dostane prediktivní systém řízení tepla v baterii, který zlepší efektivitu při nabíjení na rychlonabíjecích stanicích se stejnosměrným proudem.

Přečtěte si také:  První evropská země zavádí daň za elektromobily. Na spotřební dani z fosilních paliv tratí velké peníze

BMW řady 4 Cabrio: Dva další M modely a další model s pohonem všech kol

Kombinace sportovního výkonu a radosti z jízdy s volným nebem nad hlavou bude od podzimu 2021 v rámci modelové řady rozšířena. V novém BMW M440i Cabrio zážehový řadový šestiválec s výkonem 275 kW/374 k a 48voltovou mild hybridní technologií zajišťuje díky přenosu výkonu na zadní kola mimořádně puristickou radost z jízdy. Ke vzrušující jízdní dynamice reprezentované zrychlením z 0 na 100 km/h za 5,2 sekundy přispívá také standardně dodávaná 8stupňová převodovka Steptronic Sport a M sportovní diferenciál.

Vznětový řadový šestiválec a inteligentní systém pohonu všech kol BMW xDrive dělají z druhého nového M modelu BMW vzrušující otevřený vůz. S výkonem 250 kW/340 k, točivým momentem 700 Nm a 48voltovou mild hybridní technikou nabízí nové BMW M440d xDrive Cabrio působivou tažnou sílu. Na sprint z 0 na 100 km/h mu stačí 5,0 s. Součástí standardní výbavy této modelové varianty je také 8stupňová převodovka Steptronic Sport a M sportovní diferenciál.

Test BMW M440i xDrive Coupé (2021)

Modelová řada otevřených čtyřmístných vozů v prémiovém segmentu střední třídy se navíc rozšiřuje o nové BMW 430i xDrive Cabrio. Se svým zážehovým čtyřválcem o výkonu 180 kW/245 k, osmistupňovou převodovkou Steptronic a inteligentním pohonem všech kol zrychlí z nuly na 100 km/h za 6,3 sekundy. Na přání je pro tento model k dispozici 8stupňová sportovní převodovka Steptronic a sportovní M diferenciál.

BMW X1 xDrive18d a BMW X2 xDrive18d jsou nyní standardně vybavena 8stupňovou převodovkou Steptronic

Radost z jízdy se posílí od podzimu 2021, kdy se stane součástí standardní výbavy dalších modelových variant BMW X1 a BMW X2 8stupňová převodovka Steptronic. Rychle řadící a efektivní samočinná převodovka se vyznačuje vysokou úrovní komfortu řazení a mimořádně příznivou vnitřní účinností. Bude standardně k dispozici také se vznětovým čtyřválcem o výkonu 110 kW/150 k modelů BMW X1 xDrive18d a BMW X2 xDrive18d.

S novou kombinací pohonu zrychlí oba modely z nuly na 100 km/h za 9,4 sekundy. Na přání je k dispozici také 8stupňová převodovka Steptronic Sport s řadicími páčkami na volantu.

Přečtěte si také:  Hyundai IONIQ 6 přichází na český trh s cenami od 1 159 990 Kč, Příliš se neliší od cen IONIQ 5

Nové laky pro mnoho modelových řad

Nové laky pro mnoho současných modelových řad BMW umožňují další možnosti individualizace. Šedý metalický lak Skyscraper Grey bude od listopadu 2021 k dispozici pro BMW řady 1, BMW X2 a BMW X3. Novinkou v nabídce jsou také metalické laky BMW Individual Frozen Pure Grey (matně šedá) pro BMW řady 1 a BMW řady 2 Gran Coupé a Aventurine Red (červená) pro BMW X3 a BMW X4.

Aplikace My BMW App s rozšířenou nabídkou funkcí

Plánování cest a jejich přenos do vozu, získávání informací o stavu vozidla a živých snímků z jeho okolí, sjednávání servisních prohlídek nebo přijímání novinek od značky – to vše umožňuje aplikace My BMW v chytrém telefonu zákazníka. Slouží jako univerzální rozhraní pro komunikaci mezi vozem a zákazníkem, BMW a BMW Autorizovaným Dealerem. Nabídka funkcí aplikace My BMW se na podzim roku 2021 opět rozšíří. V budoucnu budou například snímky přenášené službou Remote 3D View ukládány do galerie, včetně informací o místě a čase pořízení záběrů. V aplikaci My BMW se nyní přehledně zobrazuje také stav klimatizace a ventilace vozidla.

Aplikace My BMW má opět nové funkce a obsah

Kromě toho aplikace My BMW nyní poskytuje řidičům na jejich chytrém telefonu rovněž komplexní informace o stavu pneumatik. Tato nová funkce pomáhá minimalizovat riziko potíží a je k dispozici pro modely BMW řady 1, BMW řady 3 a BMW řady 4, nové BMW řady 2 Coupé, BMW řady 2 Gran Coupé, BMW Z4 a také BMW X5, BMW X6 a BMW X7. Aplikace My BMW zobrazuje konkrétní hodnoty pro jednotlivá kola, které jsou naměřeny systémem tlaku v pneumatikách. Digitální diagnostika pneumatik, která je v rámci konkurence unikátní, navíc dokáže prostřednictvím aplikace My BMW přenášet informace o defektech nebo opotřebení pneumatik. Na serverech BMW jsou data ze systému kontroly tlaku v pneumatikách zpracována spolu s hodnotami teploty a rychlosti otáčení kol a vytváří se z nich prognóza zbývající životnosti pneumatik. Jako doplněk ke kontrole tlaku v pneumatikách jsou registrovány také indikace poškození pneumatik.

Přečtěte si také:  Dacia Jogger Hybrid 140 bude nejdražší model značky. Dostane pohon z Renaultu Clio E-tech

Inteligentní řízení zahřívání baterie pro BMW iX3

Pro zajištění co nejrychlejšího a nejefektivnějšího nabíjení na stejnosměrných rychlonabíjecích stanicích, bez ohledu na provozní a venkovní teploty, bude BMW iX3 od listopadu 2021 vybaveno inteligentním řízením teploty vysokonapěťové baterie, stejně jako tomu je u BMW i4 a BMW iX. Jakmile aktivní navádění navigačního systému předpokládá zastávku u vysokonapěťové nabíjecí stanice, zajistí již před příjezdem automatickou přípravu teploty baterie pro optimální nabíjení.

Cílený ohřev nebo chlazení zajistí, že vysokonapěťová baterie bude mít při příjezdu ideální teplotu pro nabíjení na maximální výkon. Řízení teploty zohledňuje v rámci celkového výpočtu trasy kromě jiného teplotu baterie, zbývající dojezd, předpokládaný nabíjecí výkon a plánovaný rozsah nabíjení.

Test BMW iX3 (2021)

BMW i3 a BMW i3s v edici Unique Forever

Od listopadu 2021 budou modely BMW i3 a BMW i3s k dispozici v edici Unique Forever. Pojmenování nové speciální edice odkazuje na jedinečný charakter prvního prémiového automobilu na světě, který byl od počátku navržen pro čistě elektrickou mobilitu. BMW i3 představuje komplexní pojetí udržitelnosti nejen svým pohonným systémem, ale také mimořádně lehkou strukturou pro cestující vyrobenou z uhlíkových kompozitů CFRP a rozsáhlým využitím přírodních a recyklovaných materiálů v interiéru. Osm let po uvedení na trh je stále celosvětově uznávaným symbolem městské mobility bez lokálně produkovaných emisí.

Vozidla této edice se vyznačují obzvláště propracovaným a exkluzivním designem a prvky výbavy. Stylový vzhled zajišťují dva laky BMW Individual, které jsou pro BMW i3 k dispozici poprvé. Červená metalická varianta Aventurine Red je kombinována s ozdobnými prvky v šedé metalíze Frozen Grey a metalický lak Storm Bay s kontrastními prvky v matně měděné barvě Frozen E-Copper. Vnitřní plochy masky BMW ve tvaru ledvinek jsou rovněž provedeny v příslušné barvě ozdobných prvků. K dalším specialitám patří absence lišty a nápisu označení modelu na víku zavazadlového prostoru a černá vložka zadního nárazníku. Interiér edice je proveden v designu Suite a vyznačuje se koženým čalouněním Vernasca Dark Truffle, koženou palubní deskou, povrchy z matného jemného dřeva v barvě tmavého dubu, koženým volantem, střešním obložením v barvě Carum Grey a vnitřním prostorovým osvětlením. Na předních opěrkách hlavy je vyšitý nápis „Unique Forever“, obložení dveří v oblasti vnějších zpětných zrcátek nese nápis „One of 2000“.

Přečtěte si také:  Skotská policie dostala nové elektromobily. Problém ale je, že je nemá kde nabíjet, a proto jezdí starými diesely

Modely edice Unique Forever vzniknou v omezené sérii 2000 kusů v továrně BMW v Lipsku, v níž se využívá se pouze elektřina vyrobená větrnými turbínami v areálu továrny.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *