BMW X2 Edition GoldPlay

BMW chystá na jaro 2022 spoustu novinek. Přijdou nové motory, barvy i nové prvky výbavy

Autor: Josef Pelikán - Zdroj: BMW - 26. 1. 2022


Spolu s uvedením nového BMW řady 8 na trh se představuje i nová rodina modelů BMW M8, BMW iX M60 a speciální edice BMW X2 Goldplay. Atraktivitu dalších modelových řad zvyšuje od jara také 2022 rozšířená nabídka variant pohonu a prvků výbavy. Od března 2022 rozšíří nové modelové varianty nabídku BMW řady 2 Coupé, BMW řady 2 Active Tourer a BMW řady 4 Gran Coupé. Poprvé se představí Parkovací asistent Professional, který bude volitelnou výbavou všech verzí BMW iX a umožní manévrování s vozem pomocí chytrého telefonu. Aplikace My BMW nabízí také další funkce, které umožňují ještě pohodlnější nabíjení vysokonapěťové baterie čistě elektrických a plug-in hybridních modelů BMW.

Nové, na přání dostupné asistenční systémy v BMW řady 2 Active Tourer a v modelech BMW X3 a BMW X4 přinášejí více komfortu. Rozšiřuje se také nabídka laků karoserie, variant čalounění a kol z lehké slitiny pro BMW řady 4 Gran Coupé, BMW i4, BMW iX a BMW M5. U příležitosti 50. výročí založení společnosti BMW M GmbH jsou pro M modely BMW ve spojení s M sportovním paketem na přání k dispozici obzvláště výrazná historická loga „BMW Motorsport“.

Další varianta motoru pro nové BMW řady 2 Coupé

Ryzí radost z jízdy v BMW řady 2 Coupé je možné od března 2022 zažívat v další variantě. Čtvrtým motorem pro dynamické dvoudveřové kupé je 2,0litrový zážehový čtyřválec s výkonem 180 kW/245 koní a maximálním točivým momentem 400 Nm. Nová pohonná jednotka se objeví v BMW 230i Coupé s klasickým pohonem zadních kol. Dodávku výkonu a hodnoty emisí vylepšuje sběrné výfukové potrubí integrované do hlavy válců a pokročilý systém přeplňování s technologií BMW TwinPower Turbo.

Nový motor je standardně spojen s 8stupňovou sportovní převodovkou Steptronic. Součástí výbavy jsou řadicí páčky na volantu a funkce Launch Control, umožňující novému BMW 230i Coupé zrychlit z klidu na 100 km/h za 5,9 sekundy. Na přání je pro novou modelovou variantu k dispozici kromě jiného M sportovní diferenciál.

2022-BMW_rady_2_coupe- (1)
BMW řady 2 Coupé | Foto: BMW

Nové BMW řady 2 Active Tourer nyní také s pohonem BMW xDrive, dalšími laky karoserie a vylepšeným souborem asistenčních systémů Driving Assistant Plus

Všestranná funkčnost, charakteristická radost z jízdy a výrazný dynamický design charakterizují druhou generaci BMW řady 2 Active Tourer, která bude od března 2022 k dispozici také s inteligentním pohonem všech kol. Nové BMW 223i xDrive Active Tourer je pátou modelovou variantou moderního univerzálního vozu v kompaktním prémiovém segmentu. Jeho pohon všech kol BMW xDrive přenáší výkon zážehového 4válce se 48voltovou mild hybridní technikou podle potřeby na všechna čtyři kola. Pohon nového BMW 223i xDrive Active Tourer dosahuje celkového výkonu 160 kW/218 koní, který společně generují spalovací motor o výkonu až 150 kW/204 koní a elektrický motor dosahující až 14 kW/19 koní. Elektrický doplňkový pohon přispívá k mimořádně spontánní akceleraci. Nová varianta BMW řady 2 Active Tourer sprintuje z 0 na 100 km/h za 6,9 sekundy.

Od března 2022 bude pro nové BMW řady 2 Active Tourer k dispozici také nový červený metalický lak Piedmont Red. Kromě toho byla nabídka funkcí na přání dodávané výbavy Driving Assistant Plus rozšířena o asistenta řízení a asistenta pro jízdu v jízdním pruhu. V rychlostech do 180 km/h systém pomáhá řidiči s udržením BMW řady 2 Active Tourer uprostřed jízdního pruhu korekčními zásahy do řízení. Asistent řízení rovněž zajišťuje udržování vhodného odstupu od podélných čar označujících jízdní pruhy a od vozidel ve vedlejším pruhu také při jízdě v zúžených pruzích, a to například na stavbách dálnic. Součástí Driving Assistant Plus je navíc aktivní funkce udržování rychlosti s funkcí Stop & Go, včetně automatického asistenta pro omezení rychlosti. Ten využívá informací ukazatele rychlostních limitů s funkcí indikace příchozích rychlostních omezení a zákazů předjíždění.

Aktivní tempomat s funkcí Stop & Go je nyní k dispozici také pro BMW X3 a BMW X4.
Od jara 2022 bude nabídka volitelně dostupných asistenčních systémů řidiče rozšířena také pro modely BMW X3 a BMW X4. Aktivní systém udržování rychlosti s funkcí Stop & Go bude od dubna 2022 k dispozici také pro vozy Sports Activity Vehicle a Sports Activity Coupé prémiové střední třídy.

2022-bmw-rady-2-active-tourer
BMW řady 2 Active Tourer | Foto: BMW

Na rozdíl od standardně dodávaného systému udržování rychlosti s brzdnou funkcí udržuje nový systém konstantní nejen požadovanou rychlost v rozmezí 30 až 160 km/h, ale také vzdálenost od vozidel jedoucích vpředu, kterou si řidič může zvolit ve čtyřech stupních. Regulace odstupu se provádí pomocí radarového snímače integrovaného do předního nárazníku a v případě potřeby systém vozidlo zpomalí až do zastavení. Po zastavení na dobu kratší než tři sekundy se vůz automaticky opět rozjede. Kromě toho systém nabízí řidiči možnost pouhým stisknutím tlačítka použít rychlostní omezení zaznamenané ukazatelem rychlostních limitů.

Nové BMW řady 4 Gran Coupé s další variantou pohonu všech kol

Nové BMW řady 4 Gran Coupé bude od jara 2022 k dispozici v další variantě. BMW 430i xDrive Gran Coupé je třetím modelem v nabídce, u něhož inteligentní pohon všech kol zajišťuje mimořádně účinný přenos výkonu. Systém BMW xDrive rozděluje výkon generovaný 2,0litrovým zážehovým 4válcem o výkonu 180 kW/245 koní a maximálním točivém momentu 400 Nm podle potřeby na všechna čtyři kola.

Součástí standardní výbavy nového BMW 430i xDrive Gran Coupé je také 8stupňová převodovka Steptronic. Tato kombinace motoru, převodovky a pohonu všech kol umožňuje zrychlení z nuly na 100 km/h za 6,1 sekundy.

2022-nova_generace-BMW_rady_4_gran_coupe- (12)
BMW řady 4 Gran Coupé | Foto: BMW

Nové možnosti výbavy pro BMW řady 4 Gran Coupé a BMW i4

Kromě nové varianty pohonu bude BMW řady 4 Gran Coupé od března 2022 nabízet také řadu dalších možností individualizace exteriéru a interiéru. Ty jsou k dispozici rovněž pro čistě elektrické BMW i4 a zahrnují nové laky karoserie a kožené čalounění, stejně jako exteriérový paket M Carbon.

Novinkou v nabídce barev karoserie jsou speciální metalické laky BMW Individual Brilliant White (bílá) a Frozen Dark Grey (šedá). Kromě toho jsou pro příslušné M modely BMW a ve spojení s provedením M Sport k dispozici také metalické laky BMW Individual Frozen Pure Grey (šedá) a Frozen Portimao Blue (modrá). BMW i4 M50, pro které byl dosud exkluzivně vyhrazen exteriérový paket M Carbon, bude od března 2022 ve spojení s provedením M Sport k dispozici také pro všechny ostatní modelové varianty BMW i4 a BMW řady 4 Gran Coupé. Jeho součástí jsou rámečky krajních nasávacích otvorů vzduchových clon v předním nárazníku, kryty vnějších zpětných zrcátek, zadní spoiler a vložky difuzoru z lehkého plastu vyztuženého uhlíkovými vlákny.

V interiéru BMW i4 a BMW řady 4 Gran Coupé si zákazníci mohou vybrat obzvláště propracované a kvalitně provedené rozšířené kožené čalounění BMW Individual Merino v barevných variantách černá, bílá, hnědá Tartufo, modrá Fjord/černá a červená Fiona/černá. Pro ještě exkluzivnější atmosféru uvnitř je ve stejných barvách k dispozici celokožené čalounění BMW Individual Merino, které přidává kožené čalounění přístrojové desky. Od března 2022 lze navíc splnit individuální designové požadavky v interiéru díky speciálnímu čalounění z programu BMW Individual.

BMW_i4-elektromobil-_(3)
BMW i4 | Foto: BMW

Parkovací asistent Professional má premiéru v BMW iX

BMW iX podtrhuje svůj status technologické vlajkové lodi premiérou nového a jedinečného systému pro automatické parkování. Parking Assistant Professional, který bude k dispozici od března 2022 pro všechny modelové varianty, umožňuje mimořádně pohodlné parkování v režimu automatizované jízdy.

Pomocí GPS a údajů o trajektorii definované pohyby volantu dokáže systém uložit různé manévry, z nichž každý může mít délku trasy až 200 metrů. Po opětovném příjezdu do příslušného výchozího bodu pak může Parking Assistant Professional převzít kompletní řízení včetně zrychlování, brzdění, řízení a volby směru jízdy vpřed a vzad. Řidič se může během automatického manévru soustředit na sledování okolí.

Novinkou v nabídce výbavy všech modelových variant BMW iX je šedý metalický lak BMW Individual Oxid Grey a 22palcová M aerodynamická kola v barvě Bicolour Titanium Bronze s 3D lesklou povrchovou úpravou.

2022-BMW_iX_M60- (2)
BMW iX M60 | Foto: BMW

Aplikace My BMW s novými funkcemi pro pohodlné nabíjení

Aplikace My BMW je univerzálním rozhraním pro komunikaci mezi řidičem, vozidlem, značkou BMW a prodejcem BMW. Na jaře 2022 bude její nabídka funkcí rozšířena o digitální služby BMW Charging, jež přinesou do života s elektrifikovanými vozy více komfortu. Řidičům modelů BMW s čistě elektrickým nebo plug-in hybridním pohonem dále usnadní vyhledávání a výběr veřejných nabíjecích stanic. Aplikace My BMW zobrazuje nabíjecí stanice a jejich dostupnost přímo na mapě.

Kromě toho aplikace My BMW usnadňuje také využívání veřejných nabíjecích míst. Řidiči BMW iX nebo BMW i4 mohou nyní zahájit nabíjení vysokonapěťové baterie naskenováním QR kódu nebo jediným ovládacím krokem přímo v aplikaci My BMW.

Individuální dynamika: Nové barvy karoserie pro BMW M5, klasická loga k výročí BMW M GmbH

Od jara 2022 budou pro vysokovýkonný sedan BMW M5 k dispozici nové mimořádně výrazné laky. Exteriér vysokovýkonného modelu nyní může získat individuální vzhled také díky metalickým lakům Sophisto Grey (šedá s briliantovým efektem), San Remo Green (zelená), Skyscraper Grey (šedá) a BMW Individual Frozen Deep Grey (matně šedá).

bmw-m-oslava-50_let-logo-auta
Historické logo BMW M na BMW M3 a M4 | Foto: BMW

V jubilejním roce BMW M GmbH se na vozy vrací historické logo. Na kapotě motoru, víku zavazadlového prostoru a krytech nábojů kol jsou na přání k dispozici pro všechny výkonné a vysokovýkonné sportovní vozy značky, stejně jako pro modely BMW v provedení M Sport nebo s M sportovním paketem klasické znaky „BMW Motorsport“. Jejich design vychází z loga v modré, fialové a červené barvě, které bylo poprvé použito v roce 1973 na závodních vozech BMW Motorsport GmbH, jež vznikla o rok dříve. U příležitosti 50. výročí svého založení nabízí BMW M GmbH svým zákazníkům možnost vyjádřit svou vášeň pro závodění a smysl pro tradici těmito historickými logy.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru