bmw_m3_kith_e30-a-BMW_M4_Competition_x_Kith- (1)

BMW a Kith společně představují exkluzivní speciální edici nového BMW M4 Competition

Autor: Tisková zpráva - Zdroj a foto: BMW - 24. 10. 2020


BMW M4 Competition x Kith s jedinečnými designovými detaily exteriéru a interiéru vznikne v počtu pouhých 150 kusů a objednat jej je možné od 23. října 2020.

Od jeho světové premiéry uplynulo pouze několik týdnů a BMW M již představuje velmi speciální edici nového BMW M4 Competition Coupé. BMW M4 Competition x Kith, které bylo navrženo ve spolupráci s newyorskou lifestylovou značkou Kith, vznikne v počtu pouhých 150 kusů a vyznačuje se jedinečnými exteriérovými a interiérovými detaily. BMW M GmbH zachytilo atmosféru mladé a vlivné módní scény a navázalo na své partnerství se současným umělcem FUTURA 2000 proniknutím na nový, rozrůstající se trh. Pro Ronnieho Fiega, zakladatele společnosti Kith a nadšence do značky BMW, přináší spolupráce emotivní uzavření jednoho příběhu. BMW M4 Competition x Kith je možné předobjednat od 23. října. Současně bude Kith ve všech svých obchodech a na internetu nabízet 96dílnou kolekci exkluzivně navrženého oblečení a doplňků.

„Sledování nejnovějších trendů v oblasti streetstylu je součástí našeho přístupu k rozvoji značky BMW,“ vysvětluje Jens Thiemer, senior viceprezident pro zákazníky a značku BMW. „Ronnie Fieg je se svými nápady a značkou Kith jedním z nejvýraznějších inovátorů a nejvíce následovanou osobností ve světě módy, životního stylu a luxusu. Naše spolupráce s Ronniem a jeho vlivnou značkou bude pro BMW pozitivní silou při získávání nových druhů zákazníků.“

„Není to poprvé, co BMW M GmbH v rámci exkluzivní spolupráce představila limitovanou edici jednoho z našich vozů,“ dodává Markus Flasch, generální ředitel BMW M GmbH. „Spojení s Ronniem Fiegem a značkou Kith je pro BMW M GmbH skvělou příležitostí k překlenutí propasti mezi původním BMW M3 a naším novým BMW M4 Competition Coupé šesté generace této ikonické modelové řady. Také nám umožňuje oslovit novou strhující cílovou skupinu. Streetwearová scéna se mění z kulturního fenoménu na globální životní styl a do mnoha různých oblastí přináší nový a velmi specifický punc exkluzivity.”

„Všechno, na čem v Kithu pracujeme, musí pocházet z jedinečného místa,“ říká zakladatel značky Ronnie Fieg. „Některé z mých oblíbených vzpomínek z období dospívání v 80. letech minulého století se váží k návštěvám mého dědečka a ježdění v jeho BMW. Pamatuji si, že měl 320i generace E21 a že jeho největším miláčkem bylo BMW M3 E30. Tyto okamžiky mého života opravdu odstartovaly moji vášeň pro vozy BMW, takže práce na tomto projektu celý příběh hezky uzavírá.”

Fieg si nedávno pořídil vlastní exemplář legendárního BMW M3 E30. BMW M GmbH použilo právě tuto mistrovsky zrenovovanou první generaci M3 na oficiální představení spolupráce v brooklynském obchodě Kith, které se uskutečnilo 23. října. Vedle ní stál unikátní nový zástupce zatím poslední šesté generace tohoto vysokovýkonného modelu. Stejně jako Fiegův vůz je i limitovaná edice nového BMW M4 Competition Coupé lakována v červené barvě Cinnabar Red, která byla původně použita u M3 E30. Tento barevný odstín již není pro běžné modely BMW k dispozici, ovšem v tomto případě byl pro BMW M4 Competition Coupé zvolen záměrně, aby zdůraznil spojení mezi těmito dvěma vozy. Označení nového modelu nahradilo černé logo Kith s pruhy BMW M ve stejném tylu. Toto logo se v podsvícené podobě objevuje také pod hlavovými opěrkami M karbonových sedadel a nápis Kith je vyražen do černých kožených hlavových opěrek a středové konzoly.

Kůže s vyraženým písmem, vybraná pro tento velmi jedinečný model, byla použita také pro čalounění sedadel Fiegova BMW M3 E30. V jeho případě je logo Kith s trikolorou BMW M vyvedeno ve stříbrném provedení, zatímco kapotu, víko zavazadlového prostoru a volant zdobí speciální verze dobového znaku BMW, přičemž nápis „Kith“ nahrazuje označení „BMW“.

Sloučení log je charakteristickým znakem mnoha partnerství, která Kith navázal s dalšími celosvětově renomovanými společnostmi. Tohle je ale vůbec poprvé, co BMW v rámci spolupráce změnilo svůj znak. Sloučené logo vytvořené pro 150 kusů modelu BMW M4 Competition x Kith má další kruh navíc okolo kulatého znaku BMW v modré, tmavě modré a červené barvě BMW M. Navíc jsou použité i světlé detaily, poukazující na značku Kith a vzájemnou spolupráci. Zadní část BMW M4 Competition x Kith také zdobí černé logo Kith s BMW M proužky. Modely speciální edice jsou k dispozici výhradně v matných barevných provedeních černá Frozen Black, tmavě stříbrná Frozen Dark Silver a bílá Frozen Brilliant White, které jsou poctou třem nejoblíbenějším barvám BMW M3 generace E30.

Jednou z hlavních specialit edice Kith je střecha z uhlíkových kompozitů. Volitelně do ní lze mezi uhlíková vlákna vetkat šedou barvou nápis Kith s BMW M proužky. Dvoudílné M brzdy s červenými pevnými třmeny jsou součástí standardní výbavy. Tyto brzdy jsou jasně viditelné přes leštěná kovaná M kola z lehké slitiny 826M Bicolour Jet Black (19palcová vpředu, 20palcová vzadu).

Tříbarevná skořepinová sedadla M Carbon uvnitř BMW M4 Competition x Kith se vyznačují trikolorou BMW M, která oživuje černé celokožené čalounění Merino. Stejně jako v případě BMW M3 E30 Ronnieho Fiega je nápis Kith vyražen do černé kůže předních a zadních hlavových opěrek a středové loketní opěrky modelu BMW M4 Competition x Kith. Středová konzola se vyznačuje exkluzivním znakem s logem Kith a BMW M proužky. Nápis Kith nese také podsvícené logo M pod hlavovými opěrkami.

Speciální edice je technicky totožná s BMW M4 Competition Coupé. Nový řadový šestiválec vychází z vysokootáčkového motoru od BMW M GmbH a využívá nejnovější verzi technologie M TwinPower Turbo, díky níž dosahuje výkonu 375 kW (510 k) a točivého momentu 650 Nm. Součástí standardní výbavy je osmistupňová převodovka M Steptronic s funkcí Drivelogic. Zrychlení z 0 na 100 km/h zabere pouhých 3,9 sekundy, zatímco na 200 km/h vůz zrychlí za 12,5 sekundy. Kromě klasického pohonu zadních kol lze BMW M4 Competition x Kith – stejně jako BMW M4 Competition Coupé – volitelně objednat s pohonem všech kol M xDrive.

Mimo standardní výbavu BMW M4 Competition Coupé a speciálních prvků vzešlých ze spolupráce s Kith je možné speciální edici objednat také s řadou dalších doplňků. Na seznamu volitelných prvků výbavy se kromě M karbon-keramických brzd, M kovaných kol a skořepinových sedadel M Carbon nachází exteriérový paket M Carbon, laserové světlomety BMW Laserlight a zatmavená světla BMW Individual Shadowline. Interiér je vybaven obložením Carbon Fibre a galvanicky pokovenými ovládacími prvky. Limitovaná edice BMW M4 Competition x Kith bude k dispozici od léta 2021.

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru