Toto video je jasně nazváno jako Dream Build, tedy volně přeloženo „jak se staví sen“. A vlastně je všeříkající.

Základem stavby se stalo BMW 2002, tedy model nové éry BMW, předchůdce dnešní řady 3. Z výroby vyjíždělo pouze se čtyřválci (ačkoliv existoval i elektromobil) a bylo to také vůbec jedno z prvních aut, které používalo přeplňování turbodmychadlem. Dnes je verze 2002 turbo velmi ceněným modelem, jehož cena stoupá do překvapivých výšin. Auto, které prošlo přestavbou, však původně bylo o poznání „obyčejnější“.

Pokud jde opravdu o model 2002 – protože toto označení se pro tento model vžilo obecně – pak jde o dvoudveřové coupé (**02) s dvoulitrovým čtyřválcovým motorem (20**) se 75 kW. Jenže ačkoliv je to lehké auto, výkonem úplně neoslní. I proto padla volba na výměnu motoru. Pod přední kapotou se nyní nachází dvakrát tak velký motor z BMW M5 E39. Jde o motor s označením S62 V8, tedy 4,9litrový atmosférický motor s výkonem 294 kW/400 koní a s 500 Nm točivého momentu.

Kromě výměny motoru ale proběhlo ještě několik dalších změn. V rámci techniky šlo například o výměnu zavěšení za odolnější z Nissanu 240SX. Úprav se dočkala také karoserie, na níž je možné pozorovat nové blatníky či dveře, ale i další díly. Několik úprav je možné pozorovat také v interiéru. To si můžete prohlédnout v přiloženém videu.