Bentley: Pikes Peak Bentayga

Bentley slaví rekord Bentaygy na Pikes Peak 10kusovou limitovanou edicí

Autor: Tisková zpráva - 28. 6. 2018


Dvojnásobný vítěz závodu na Pikes Peaku Rhys Millen (NZ) projel s vozem Bentayga trať o délce 19,99 kilometru – s převýšením téměř 5000 stop (1524 metrů) a 156 zatáčkami – za pouhých 10:49.9 minuty, průměrnou rychlostí 107 km/h, čímž vylepšil dosavadní rekord o necelé dvě minuty. Bentley Bentayga, který stanovil pozoruhodný nový rekord, je poháněn motorem W12 s výkonem 600 koní s točivým momentem 900 Nm a vybaven adaptivním vzduchovým odpružením, aktivním systémem stabilizace náklonu karoserie s elektricky ovládanými příčnými zkrutnými stabilizátory (systém pracuje s napětím 48 V) a brzdovou soustavou s keramickými kotouči vyztuženými uhlíkovými vlákny.

Chris Craft, člen představenstva společnosti Bentley, zodpovědný za prodej a marketing, k tomu řekl: „Tento rekord potvrzuje výjimečné dynamické schopnosti modelu Bentayga – Bentley Motors tím znovu dokazuje, že je jediným výrobcem automobilů na světě, který dokáže kombinovat vrcholný luxus s dechberoucími sportovními výkony. Blahopřeji celému oddělení Bentley Motorsport, Rhysu Millenovi a jeho týmu.“

Rhys Millen bezprostředně po dokončení své jízdy v cíli poznamenal: „Je to neuvěřitelný stroj. Luxusní SUV s minimálními úpravami, které dokáže projet tuto trať za méně než 11 minut, je jasným dokladem výjimečné úrovně sportovních výkonů a vyspělosti konstrukce modelu Bentayga. Jízda byla skvělá – vůz byl po celou dobu mimořádně stabilní a dával mi potřebnou jistotu, díky níž jsem mohl jet skutečně na maximum. Mám obrovskou radost, že se mi podařilo získat rekord v kategorii SUV pro značku Bentley a pro všechny, kteří se podíleli na tomto projektu.“

Standardní sériově vyráběný model Bentayga musel podstoupit jen minimální změny, aby splňoval předpisy. Přední sedadla byla nahrazena závodními sedadly, zatímco zadní sedadla byla demontována a do vozu byl namontován ochranný rám pro případ převrácení a hasicí systém. Pneumatiky byly vybrány z produktové řady Pirelli, splňující bezpečnostní standardy amerického ministerstva dopravy (DOT), a vůz byl vybaven sportovní výfukovou soustavou Akrapovič v sériové specifikaci. Ve všech ostatních ohledech byl vůz pro Pikes Peak standardním modelem Bentayga s přitažlivým lakem „Radium Satin“ a sadou černých vnějších doplňků Black Specification s díly z uhlíkového kompozitu.

Nový rekord oslavuje nepřehlédnutelná limitovaná edice modelu Bentayga

Bentley oslavuje rekordní jízdu novou limitovanou edicí modelu Bentayga, jejíž výroba je přísně omezena na pouhých deset vozů. Limitovaná edice Pikes Peak Bentayga, ručně vyrobená divizí Mulliner, která má ve společnosti Bentley na starosti zakázkovou výrobu, vzdává hold úspěchům modelu Bentayga W12 na této hoře.

Limitovaná edice Pikes Peak Bentayga je vybavena mnoha přitažlivými prvky. Karoserie může být lakována buď tmavě černým odstínem „Beluga“, nebo přitažlivým odstínem „Radium“. Vnější vzhled doplňují 22“ kola s individualizovanou dvoubarevnou povrchovou úpravou v odstínu „Beluga“ s ozdobnými prvky „Radium“. Paket „Black Specification“ nahrazuje veškeré chromované prvky vnější výbavy leskle černými díly, které jsou doplněny předním spoilerem, bočními prahy, difuzorem a zadním spoilerem z uhlíkového kompozitu. Přední blatníky zdobí decentní motiv Pikes Peaku.

Vnitřní výbava „Mulliner Design Colour Split“ snoubí ozdobné prvky v odstínu „Key Lime“ s kůží „Beluga“ a doplňkovými plochami z Alcantary ve výplních dveří a na sedadlech. Volant a páka voliče jsou rovněž obšity Alcantarou a strop je čalouněn technickou tkaninou „Eliade“. Ozdobná obložení z uhlíkového kompozitu zdobí logo Pikes Peaku. Interiér završují číslované prahové lišty Pikes Peak.

Pikes Peak Bentayga má pod kapotou stejný motor a podvozkové systémy jako rekordní vůz. Ikonický motor Bentley W12 6,0 litru Twin Turbo poskytuje nejvyšší výkon 600 koní a maximální točivý moment 900 Nm. Hnací síla je přenášena na vozovku prostřednictvím osmistupňové samočinné převodovky ZF a trvalého pohonu všech kol. Dokonalou rovnováhu mezi kultivovaným jízdním komfortem a optimální kontrolou pohybů karoserie zajišťuje kombinace adaptivního vzduchového odpružení a jedinečného systému Bentley Dynamic Ride, který jako první na světě zajišťuje aktivní stabilizaci náklonu karoserie prostřednictvím 48V systému s elektrickým ovládáním příčných zkrutných stabilizátorů. Výbavu vozidla završuje sportovní výfuková soustava Bentayga a paket Touring Specification.

Zákazníci v USA a v Evropě mohou objednávat speciální edici Pikes Peak Bentayga od srpna.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru