bentley-bentayga-pikes-peak-rhys-millen

Při závodech do vrchu na Pikes Peak bude Bentley Bentayga řídit Rhys Millen, cílem je rekord trati

Autor: Pavel Srp - 21. 6. 2018


O tom, že se na letošní závody Pikes Peak International Hill Climb chystá i Bentley Bentayga, už víme dlouho. Teď už víme, jak bude „závodní“ auto vypadat a kdo ho bude pilotovat. Jsme na výsledek závodu docela zvědaví, co vy?

Za volant se při závodě neposadí nikdo jiný, než velmi zkušený závodní jezdec Rhys Millen. Možná se vám nyní vybavuje jiné jméno se stejným příjmením a to je dobře. Rhys Millen je totiž synem závodníka Roda Millena, který závody na vrch hory Pikes Peak za volantem výrazně upravené Toyoty Celica pětkrát vyhrál. Rhys Millen už to však zvládl dvakrát také. Jet tam s opulentním SUV je ale docela jiná výzva.

Bentley Bentayga, se kterým tentokrát Rhys Millen pojede, bude až na několik nezbytných drobností naprosto sériové. Kvůli přísným bezpečnostním předpisům se do interiéru jen dostal bezpečnostní rám, závodní sedadlo a hasící systém. Drobné změny nad rámec běžné Bentaygy jsou jen instalace výfukového systému Akrapovič a designový kit z příslušenství značky. Ten zahrnuje přední spoiler, nástavce prahů, difuzor v zadním nárazníku a zadní spojler. Vše samozřejmě z karbonu. Karoserie dostala lakování v barvě Radium Satin a polepy sponzorů. Přípravy auta zabraly divizi Bentley Motorsport šest měsíců. 

Bentley Bentayga pohání dvěma turbodmychadly přeplňovaný motor W12 s objemem 6,0 litru. Jeho výkon je podle výrobce 447 kW/600 koní a točivý moment vrcholí 900 Nm. Díky tomu je zrychlená z 0 na 100 km/h otázkou pouhých 4,1 sekundy a maximální rychlost je až 301 km/h!

Otázkou je, jak si velké a těžké Bentley Bentayga povede na necelých dvaceti kilometrech trati se 156 zatáčkami a převýšením 1438,66 metrů. Cílem je útok na rekord trati ve své kategorii. Podle propočtů bude muset Rhys Millen udržet na trati průměrnou rychlost 96,56 km/h…

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru