Dnešní den je u Bentley dalším přelomovým dnem. Rok po představení SUV Bentley Bentayga, což byl také velmi přelomový moment, se pod kapotou vozů této aristokratické značky objevuje naftový motor.

Nejde však o jen tak ledajaký naftový motor, ale jde o to nejlepší, co má aktuálně koncern Volkswagen k dispozici. Bentley Bentayga totiž bude pohánět motor z Audi SQ7 TDI. Tento vznětový vidlicový osmiválec je přeplňován třemi turbodmychadly. Jde o dvojici „běžných“ turbodmychadel typu twin-scroll, kterým pomáhá tzv. e-booster (elektrický kompresor), který rpztáčí 48voltový elektrický okruh, a který dokáže zvýšit přísun vzduchu do válců prakticky od volnoběhu. Díky tomu nabízí Bentley Bentayga TDI stejný výkon jako Audi SQ7 TDI, tedy 320 kW/435 koní a točivý moment 900 Nm. Díky tomu toto obří SUV zrychlí z 0 na 100 km/h jen za 4,8 sekundy a dokáže uhánět maximální rychlostí až 270 km/h. Výrobce přitom slibuje kombinovanou spotřebu paliva jen 7,3 litru na 100 ujetých kilometrů.

A co cena? Není lidová, přesto oproti benzínové verzi V12 ušetříte nemalý peníz. Ceny ve Velké Británii startují na 135 800 liber (cca 4 266 000 Kč), úspora za pořízení naftové verze je tak 30 tisíc liber (cca 940 000 Kč). Pro informaci je to ale cca dvakrát tolik, co stojí Audi SQ7 TDI… Do prodeje se naftové Bentley dostane ještě letos.