Nové SUV automobilky Bentley se blíží, představeno má být již za měsíc na autosalonu ve Frankfurtu. Automobilka nám servíruje další a další informace a fotky a videa, která nás na auto připravují. Půjde o vůbec první takový model z dílny Bentley.

Automobilka nám ale v testovacím centru na severu Španělska ukáže, že Bentley Bentayga umí jezdit nejen po silnici, ale také v terénu, po strmých kopcích a hřebenech hor. Severní Španělsko ale není jediným místem, kde se toto nové SUV testuje, viděno bylo také v Coloradu, Nevadě, Dubaji či na Nurburgringu. Pod kapotou se objeví kromě dieselových motorů a plug-in hybridního pohonu také nový benzínový motor W12 TSI, jehož výkon by měl dosahovat více než 600 koní v 6 000 ot./min a točivý moment 900 Nm (1 500 – 4 500 ot./min). Cena by měla začínat na částce 120 tisíc liber, v přepočtu cca 4,6 milionu Kč.

Už teď je ale mezi prémiovými SUV docela narváno, své zástupce tu má BMW, Mercedes-Benz, Porsche, Range Rover ale brzy se v tomto segmentu ukáže také Maserati Levante. Myslíte, že si tato auta najdou své fanoušky podobně jako již zmíněné Porsche Cayenne?