audi-rs4-avant-policie-australie-05

Australská policie jezdí Audi RS4 Avant s polepy, které vybrali fanoušci na facebooku

Autor: Anina Russová - 22. 8. 2015


Jestli je nějaký policejní sbor expertem na exkluzivní služební auta, pak je to jistě ten dubajský. Jejich auta jsou snem většiny z nás. I když všechna ta Ferrari, Bugatti nebo BMW jsou sice krásná a zelené polepy a majáky jim vážně sluší, policisté je k žádným zásahům nepoužívají. Můžete je spíše potkat před obchodními centry a nebo pózujíce turistům jako velkou show. Nicméně z Dubaje si vzalo příklad hned několik dalších policejních oddělení, mezi kterými hodně vyčnívá to australské.

Už se pochlubili Porsche 911, Panamerou 4S nebo Volvem S60 Polestar, což jsou hodně zajímavá služební auta, ale nově do svých služeb přidali střelu, kterou navíc vytvářeli za pomoci svých fanoušků na facebooku. Tou střelou je Audi RS4 Avant. Tohle auto ale rozhodně nebude na pózování, ale bude tvrdě pracovat ve službách policejních důstojníků. Pod kapotou má atmosférický osmiválec o objemu 4.2 litru naladěný na 450 koní. A s tím už se nějaký ten zločinec nebo silniční pirát chytit dá… :)

A s čím, že pomáhali fanoušci? Na facebooku soutěžili o grafickou podobu polepů. Tohle auto nebude stále jen honit zločince, kromě tvrdé práce na silnicích se totiž bude používat i při sezeních a akcích pro děti a mládež. Austrálie se potýká s problémy s mladistvými a takto jim chce místní sbor ukázat, že problémy a drogy opravdu nejsou tou správnou cestou.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek