audi e-tron - elektromobily

Audi změní označování svých modelů. Jasně oddělí spalovací modely od elektromobilů

Autor: Radim Plachý - Zdroj: Auto Bild - Foto: Audi - 27. 3. 2023


Audi přejmenuje své modely. To, na co jsme byli dlouhá léta zvyklí, přestane platit. Důvodem je masivní nástup elektromobility. Potvrdil to šéf německé značky Markus Duesmann.

Audi označení svých modelů nezmění zcela, kombinace čísel a písmen zůstane, ale promění se v rámci modelové řady. Audi tím bude na první pohled oddělovat modely se spalovacími motory a elektromobily. Pro magazín Auto Bild to prozradil samotný šéf značky Audi Markus Duesmann.

Rozlišení má být jednoduché a poprvé jsme jej už naznačili před několika dny v článku o nové generaci Audi A4. Audi totiž chce pro své elektrické modely čísla sudá, zatímco pro spalovací verze čísla lichá. Modely už se nebudou primárně oddělovat tvarem karoserie. Z Audi A4 se tak v nové generaci stane Audi A5, i přestože původně to byly pouze vozy s karoserií kabriolet, kupé a liftback (s označením Sportback). Nová generace Audi A6 se přejmenuje na A7, protože místo A6 už představilo koncept čistě elektrického Audi A6 e-tron. Stejně to bude i v případě SUV s Q na začátku. To ostatně dokazuje facelift Audi e-tron, které se změnilo na Audi Q8 e-tron.

Přečtěte si také:  Chystá BMW změnu v označování svých modelů? Zaregistrovalo si nové ochranné známky

Jak se nakonec sloučené modely budou oddělovat podle typu karoserie (jak se bude značit například rozdíl mezi A4 a A5), zatím Audi neprozradilo. Duesmann na to konto řekl, že na to si ještě musíme počkat, ale e-tron pro elektromobily v názvu přesto zůstane i po této chystané změně v označování modelů. Zákazníci jsou na to prý zvyklí.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *