Audi Tradition 2013: Nezapomenutelné modely na mezinárodních akcích

Autor: Pavel Srp - 7. 4. 2013


Audi Tradition vstupuje do sezóny 2013, v níž se bude prezentovat na více než 30 mezinárodních akcích a oslaví přitom četná jubilea. Například Hannu Mikkola připomene za volantem původního soutěžního vozu Audi Rallye quattro na Festivalu rychlosti v Goodwoodu zisk prvního titulu mistra světa v rallye s vozem Audi, který oslavil před 30 lety v roce 1983. Před 75 lety vyhrál Ewald Kluge na motocyklu DKV 250 cm3 jako první Němec nejtěžší a nejnebezpečnější motocyklový závod na světě Tourist Trophy (TT) na ostrově Isle of Man. Audi Tradition se proto poprvé zúčastní závodu Classic TT, který přiláká v srpnu na ostrov v Irském moři motocyklové nadšence z celého světa.

„Audi se letos ohlíží za dlouhou a bohatou historií, s níž je úzce spjata také celá řada dnes již legendárních modelů a jezdců,“ říká Anna Gruberová, ředitelka divize Audi společnosti Porsche Česká republika. „Spousta plánovaných akcí se uskuteční v Německu, a tedy poměrně nedaleko od českých hranic. Srdečně zveme všechny české příznivce klasických automobilů a motocyklů. Jedinečnou příležitost setkat se s nezapomenutelnými vozy a osobnostmi značky se čtyřmi kruhy by si neměli nechat ujít.“

Letošní program začne na výstavě veteránů Techno Classica v Essenu již za pár dnů (10. až 14. dubna). Mottem Expozice Audi v hale 7 bude „80 let V8 ve znamení čtyř kruhů – motory, modely, motoristický sport“. V roce 1933 představil koncern Auto Union na Autosalonu v Berlíně nově vyvinutý vidlicový osmiválec v typu Horch 830. Před 25 lety uvedlo Audi na pařížském autosalonu model Audi V8. Tehdejší novinka byla vybavena hliníkovým osmiválcem, zaujala velkým počtem inovativních detailů a dodnes symbolizuje vstup značky Audi do prémiové třídy. Návštěvníky přivítá expozice se sedmi automobily značek Horch a Audi.

Největší akce pro historické závodní vozy na světě se letos uskuteční od 12. do 14. července v Anglii. Lord March zve již podvacáté na Festival rychlosti do Goodwoodu, kam má na víkendovou přehlídku dorazit 185 000 návštěvníků. Audi Tradition oslaví v tomto tradičním prostředí titul mistra světa v hodnocení jezdců, který v roce 1983 vybojoval Hannu Mikkola. Samotný mistr usedne za volant čerstvě zrestaurovaného soutěžního vozu Audi Rallye quattro, který se v roce zisku titulu postavil na start anglické soutěže Lombard RAC (Royal Automobile Club) Rallye. O napětí návštěvníků festivalu se postarají také další automobilové legendy: Audi 200 quattro TransAm, s nímž Audi získalo před 25 lety tituly jezdců i značek v severoamerickém mistrovství, a závodní vůz Auto Union Typ C z roku 1936, který vyjede do vrchu s dvojitou montáží pneumatik na zadní nápravě.

Audi Tradition letos poprvé postaví na start motocykl, který se zúčastní závodu Classic TT na ostrově Isle of Man ve dnech 25. a 26. srpna. Motivem je legendární vítězství Ewalda Klugeho, který před 75 lety vyhrál jako první Němec nejtěžší motocyklový závod na světě v sedle „dvěstěpadesátky“ DKW s rozvodem rotačním šoupátkem. Jeho náskok před pronásledovatelem na druhém místě byl tehdy 11 minut a 10 sekund. Na počest Ewalda Klugeho pojede v roce 2013 na stroji DKW SS 250 z roku 1938 dvojnásobný vicemistr světa Ralph Waldmann.

Tradiční místo v programu Audi Tradition mají akce Donau Classic (20. až 22. června) v okolí Ingolstadtu a Heidelberg Historic (11. až 13. července), jejíž účastníci se v sobotu zastaví u Audi Fora Neckarsulm. Na 40. mezinárodním veteránském srazu Auto Union očekávají organizátoři ve dnech 2. až 4. srpna příjezd 400 vozidel značek Audi, DKW, Horch a Wanderer do Ingolstadtu.

Audi Tradition se poprvé představí na akci Eifel Rallye Festival ve dnech 25. až 27. července. Přihlášeni jsou již účastníci z 12 zemí celého světa. Dvojnásobný mistr Německa v rallye Harald Demuth bude řídit Audi Sport quattro Rallye, rok výroby 1984. Audi S1 Pikes Peak, řízené dvojnásobným mistrem světa v rallye Walterem Röhrlem, je dalším z řady protagonistů se čtyřmi kruhy z období mimořádně úspěšných 80. let. Legendární model bude hrát hlavní roli v závodě do vrchu „Der Internationale Edelweiß Bergpreis Roßfeld Berchtesgaden“ (27. až 29. září).

Audi se bude poprvé podílet na akci Youngtimer Classic v roli sponzora a 20. července se jí zúčastní se čtyřmi klasickými vozy. Ingolstadtští vyvěsí svou vlajku rovněž na akcích Bodensee Klassik (2. až 4. května), Sachsen Classic (22. až 24. srpna), Kitzbüheler Alpenrallye (5. až 8. června) a Schloss Bensberg Klassik (6. až 8. září). Posledně jmenovaná akce vyvrcholí soutěží elegance Concours d’Elegance. Pevné místo je vyhrazeno závodu Gran Premio Nuvolari (20. až 22. září) v Itálii.

Sezónu uzavřou renomované burzy s modely automobilů v Audi Forech Neckarsulm (3. listopadu) a Ingolstadt (1. prosince).


Hannu Mikkola – vítěz Lombard RAC Rally 1981 a 1982

Tisková zpráva/-PS-

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru