„Audi to nevyrobilo, tak jsem musel sám,“ řekl a postavil si vlastní RS6 sedan – video

Autor: Pavel Srp - 4. 6. 2016


V poslední generaci nejostřejšího Audi v modelové řadě A6, modelu RS 6 si můžete pořídit pouze praktičtější kombi. Sedan ve verzi RS 6 nepořídíte. Jenže s tím se tenhle chlapík nechtěl smířit, a tak si svoje Audi RS 6 ve verzi Limuzína postavil sám. A nutno uznat, že se mu to povedlo opravdu vážně dobře.

Se svým autem se jeho majitel rád chlubí na sociální síti instagram, kde ho lze najít po přezdívkou @ronicollin. Základem pro stavbu auta se stala slabší verze S6, která poskytuje stejný základ pohonného ústrojí, byla však důkladně upravena. Karoserie dostala speciální nový širší bodykit, důkladně přepracován byl podvozek i jeho celkové nastavení a nová jsou také exkluzivní kola Rotiform HUR s rozměry 9,5×20 palců vpředu a 12×20 palců vzadu.

Výrazně se zapracovalo na motoru. Jeho výkon po úpravě poskočil z původních 450 koní a 550 Nm na působivých 580 koní a 890 Nm, což je více než kolik nabízí sériové Audi RS 6 Avant (560 koní a 700 Nm). To znamená i kratší zrychlení z 0 na 100 km/h, které je otázkou pouhých 3,7 sekundy (RS 6 Avant: 3,9 sekundy) a z 0 na 200 km/h to tenhle „supersedan“ zvládne za 11,9 sekundy.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru