EKS_JC-zavodni-Audi_A1-WRC2- (1)

Audi se vrátí do závodů rallye. Soukromý tým postavil A1 ve specifikaci pro WRC

Autor: Pavel Srp - Zdroj: carscoops.com, dirtfish.com - Foto: EKS JC - 8. 3. 2021


Doby, kdy Audi dominovalo na tratích rallye, jsou už dávno pryč. Od té se německá automobilka sice z motorsportu nestáhla, ale přesunula se hlavně na okruhy. Teď se ovšem opět mezi soutěžáky objeví. Soukromý závodní tým EKS JC totiž do WRC nasadí speciál na základech Audi A1.

Závodní jezdec Mattias Ekström, který za projektem stojí, závodil dlouhá léta v DTM, ale i v rallycrossu, přičemž úzce spolupracoval právě s Audi. Je to jedna z hlavních tváří závodního týmu EKS JC, který představil svou stavbu závodního Audi A1 pro šampionáty WRC2 a WRC3. Na autě spolupracovali také se společností Rally Technic z Jihoafrické republiky.

„Když byla představena nová generace Audi A1, věděli jsme, že z ní musíme něco postavit,“ říká Ekström. Výsledkem tedy je malé a hbité auto, které se stále nachází ve fázi finálního testování, což ukazuje i přiložené video. V tom je auto nastrojeno na zimní soutěže s vyšším a měkčím podvozkem i pneumatikami s hřeby. Odhodlání tvůrcům nechybí, protože do ostrého závodu by chtěli auto nasadit už na přelomu jara a léta.

O pohon malé závodní Audi A1 se stará 1,6litrový čtyřválecs turbodmychadlem a výkonem 270 koní. Ten je spojen s pětistupňovou sekvenční převodovkou a pohonem všech čtyř kol. 

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru