Audi S6 Avant od ABT nabídne 550 koní v nenápadném rodinném balení

Autor: Jan Karlík - 26. 4. 2015


Audi S6 Avant je samo o sobě už v sérii poměrně zajímavý balíček pro otce, kteří se to ještě nerozhodli zabalit v rodinném MPV, ale zároveň prostě potřebují vozit objemné věci. A když už vám před domem stojí,  jak je známo, na výkon se rychle zvyká, a přemýšlíte, co dál. Udělejte si na víkend volno, rozlučte se s manželkou a dětmi a vyražte do Německa navštívit dílnu společnosti ABT Sportsline.

Minulý rok prošla Audi A6 faceliftem, na který se zde samozřejmě myslelo. Ve verzi S6 nabídne Audi čtyřlitrový osmiválec dopovaný dvěma turbodmychadly, který posílá na všechna čtyři kola 450 koní (331 kW) a točivý moment 550 Nm. Jakmile se svou S6 navštívíte ABT, jako první vás bude čekat úprava softwaru řídící jednotky. Sada ABT Power New Generation upraví nejvyšší výkon na rovných 550 koní (404 kW) a točivý moment povyroste o 130 Nm na výsledných 680 Nm.! Ano, žijeme v době počítačové…

Ruku v ruce s tímto navýšením výkonu dostanete také vyšší maximální rychlost. Z 250 km/h se omezovač posune až na hodnotu 290 km/h!!! A to jsou hodnoty, které sedí na automobily úplně jiné kategorie, ne na rodinné kombi… ABT se však nezastaví pouze na úpravě softwaru. Nabízí celou řadu dalších doplňků. Ať už se jedná o designové lišty a výdechy nebo snížení a úpravu podvozku, která přiblížila automobil o 20 mm blíže k silnici. Vybírat také můžete z nové palety designů hliníkových kol.

Jestli se vám stejně jako nám honí hlavou, co na to jednotlivé komponenty hnacího ústrojí, nemusíte se bát. ABT není žádný garážový tuner, vše je pečlivě otestováno a navíc dostáváte na tuto úpravu komplexní záruku.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru