Audi RS 7 v ruském podání má více než 1000 koní a ještě vyšší krouťák – video

Od Anina Russová | 31. 3. 2016


I ti, kteří značce Audi moc neholdují, většinou přiznávají, že modely s označením RS jsou prostě jiná liga. Jsou rychlé a mají styl i zvuk. Dnes se budeme věnovat fantastické RS 7, kterou si do parády vzala parta tunerů z Ruska říkajících si Total Race. A protože v Rusku je vše tak trochu extrém, tahle Audi není výjimkou. Čtyřlitrový osmiválec dostal tři verze úprav, které mají jedno společné: výkon!

První úprava – Stage 1. V tomto případě se ladila jen elektronika vozu. Na vývoji nového softwaru se podílela firma APR, přičemž výsledný výkon firma neuvádí. Málo to ale jistě nebude. Následuje Stage 2, která kromě úpravy softwaru řídící jednotky nabízí také nerezový výfuk bez katalyzátoru, lepší chlazení a sání. To zajímavé ale nastává při výběru verze s názvem Stage 3. Motor dostává nová turba a zcela nový nový výfukový systém. Upraveno bylo také sání, palivový systém a nový systém chlazení dostala i převodovka. V této variantě už prý můžete bez obav tankovat závodní palivo. Vrcholem, tedy tím ještě i je úprava s názvem Stage 4. Ta přidává nové svody, nové mezichladiče stlačeného vzduchu, úpravu elektroniky a jak firma říká: „Ještě mnoho dalšího“. Výsledkem je 955 koní a 1235 Nm točivého momentu. To jsou hodnoty změřené na kolech na motorové brzdě, ale právě při takovém měření auto ztrácí asi 20 % výkonu, tedy alespoň to tvrdí tvůrce tohoto monstra ve videu. Pokud má pravdu, znamená to, že motor má výkon asi 1200 koní a točivý moment 1540 Nm.

Myslíte si, že už by to stačilo? Pro tuhle partu to je pořád málo a na RS7 stále pracují. Před nějakou dobou se pochlubili s variantou úpravy s názvem Stage 10. Už ten naznačuje, že tohle nebude žádná legrace. Potvrzují to dvě monstrózní, externě namontovaná turbodmychadla s výfuky nahánějícími strach. Přesná čísla ohledně výkonu a točivého momentu neznáme, ale tohle už není Audi. To je prostě malá a nepoužitelná raketa.