Když už si říkáte, že se vám v práci daří, máte slušný plat a už jste ve firmě natolik vysoko, že vás vezmou na tajnou interní akci, kde vám ukáží nejnovější chystané modely, může se to všechno sesypat jako domeček z karet. Pokud se totiž zjistí, kdo na stále oblíbenější síť Instagram nahrál fotografii ještě nepředstaveného Audi RS 3 Sedan, bude si muset uklidit stůl asi hodně rychle.

Audi RS3 Sedan

Člověk s nickem „mercmilan06“ na svém profilu sdílel dvojici fotografií nejsilnějšího provedení sedanu A3 od divize quattro GmbH. Audi RS 3 Sedan z jeho profilu zmizelo téměř okamžitě jakmile se fotografie začaly medializovat, ale znáte to, co jednou vypustíte na internet, to už tam zůstane, i když se to snažíte smazat sebevíc. Fotografie sice neprozrazují mnoho, nicméně můžeme vidět směr, kterým se ostrá Audi budou ubírat. Pokud by proporce neprozrazovaly menší karoserii a na místo přední SPZ by nebyl nápis RS 3, jeden by se hádal, jestli se náhodou nejedná o budoucí ostrou Audi A4.

Audi RS3 Sedan

Pod kapotou Audi RS 3 Sedan by měl být stejně jako v případě karosářského provedení Sportback 2,5litrový přeplňovaný pětiválec pohánějící skrze sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku S tronic všechna čtyři kola. Otázkou zůstává výkon, který by podle neoficiálních zpráv mohl být o něco vyšší. V provedení hatchback dostanete celkem 367 koní a 465 Nm točivého momentu.  Už to je pořádná porce, nicméně sedan se možná dočká hodnoty začínající čtyřkou. No, uvidíme, co na to automobilka. Těžko říct, jestli se bližších informací dočkáme už v Ženevě.