Ačkoliv je Audi R8 z výroby stvořeno hlavně na rychlou jízdu ideálně po závodním okruhu, milovníci tuningu ho právě tam tak úplně vidět nechtějí. Raději se chtějí ukazovat na tuningových srazech. Nemyslíme si, že je to tak úplně správně, ale proti gustu…

Nutno ale přiznat, že v případě úpravy, kterou si můžete prohlédnout v přiložené galerii, vypadá R8 vážně dobře. Jak designově, tak technicky jde o velmi povedenou práci, jejíž základ tvoří kola Vossen Wheels. Jde o disky v rozměru 9×20 palců vpředu a 11,5×20 palců vzadu. Jsou lakována bronzovou barvou, která skvěle ladí s bílou karoserií a několika černými a karbonovými doplňky. Vše korunuje vzduchový podvozek, díky němuž kola do podběhů zapadnou na milimetr přesně.

Tím to ale neskončilo. Úpravou prošla i karoserie, respektive hlavně oba nárazníky. Ten přední zdobí karbonové lízátko, které je ale tak nízko, že bychom se o něj při každé jízdě asi báli. Upraveny, ale byly i blatníky nebo nástavce prahů. Nejzajímavější pohled na auto je asi zezadu. Zadní nárazník byl totiž z auta odstraněn a místo něj zde našel místo masivní karbonový difuzor. Zaujme také doslova monstrózní zadní křídlo.

Majitel auta nechal navíc ztmavit přední i zadní světlomety, což vypadá vpravdě netradičně. Nakonec na autě není legálního nejspíš vůbec nic, ale jak říkáme, designově i technicky jde o velmi zajímavý projekt, který rozhodně zaujme. A to se počítá!