Audi_Q4_e-tron-2022-nabijeni

Audi Q4 e-tron dostane vyšší nabíjecí výkon a rozšířené on-line funkce

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Audi -  9. 3. 2022


Audi pokračuje v důsledném zdokonalování výhradně elektricky poháněné modelové řady Q4 e-tron. Modely Q4 e-tron a Q4 Sportback e-tron díky tomu obdrží řadu nových prvků výbavy, které zrychlí nabíjení a rozšíří konektivitu na cestách. Zákazníci se mohou těšit na kratší dobu nabíjení u variant s velkou sadou akumulátorů. Navíc bude rozšířena nabídka funkcí Audi connect a aplikace myAudi App.

Modely řady Audi Q4 e-tron vstupují do roku 2022 s kratší dobou nabíjení. Z uvedeného vylepšení profitují varianty s velkou sadou akumulátorů, jež disponuje využitelnou kapacitou 76,6 kWh (z celkové kapacity 82 kWh). Jedná se tedy o modely Audi Q4 40 e-tron, Audi Q4 45 e-tron quattro a Audi Q4 50 e-tron quattro a jejich karosářské verze Sportback.

Jejich akumulátory lze nyní nabíjet výkonem až 135 kW. V ideálním případě se tím u modelů Q40 40 e-tron a Q4 Sportback 40 e-tron zkrátila doba nabíjení z 5 na 80 procent na 29 minut, u modelů Q4 50 e-tron quattro a Q4 Sportback 50 e-tron quattro na 36 minut.

Uvedených vylepšení bylo dosaženo optimalizovaným softwarem systému řízení provozní teploty a kompletního akumulátorového systému. Pro všechny modely i nadále platí, že nabízejí cestování s nulovými lokálními emisemi CO2, dojezd využitelný i pro překonávání dlouhých vzdáleností a na přání komfortní nabíjení z 320 000 nabíjecích přípojek v 26 evropských zemích díky službě Audi e-tron Charging Service.

Test elektromobilu Audi Q4 e-tron 40 (2021)

Rozšířený Audi connect

Portfolio programu Audi connect rozšiřují rovněž osobní uživatelské profily ve vozidle, možnost navigace na posledním úseku cesty do cíle a rozšířené funkce aplikace týkající se stavu vozidla a polohy zaparkovaného vozu.

Prostřednictvím služby Audi connect Nouzové volání a servis lze uskutečnit soukromé nouzové volání, které řidiče dovede na správné místo v příslušném jazyce dané země. Rychlou a kompetentní pomoc nabízí On-line volání při poruše prostřednictvím tlačítka pro spojení se servisem na stropním modulu. Datové a hlasové spojení probíhá nezávisle na telefonech zákazníka prostřednictvím samostatného bezdrátového telefonního modulu s pevně integrovanou kartou SIM, který je uložen uvnitř vozu na místě chráněném před následky nehody.

Nabídku informačních a zábavních systémů doplňuje dosud největší displej v portfoliu značky Audi. Na přání dodávaný dotykový displej MMI má při úhlopříčce 11,6 palce rozlišení 1764 x 824 pixelů a je součástí paketů MMI pro a MMI plus.

Nové funkce pro nabíjení v aplikaci myAudi App

Nové funkce nabízí také bezplatná aplikace myAudi App. Předem naplánované trasy lze nyní komfortně přenést do vozidla prostřednictvím aplikace myAudi App. Plánovač tras e-tron přitom do trasy automaticky začlení zastávky pro nabíjení na základě aktuální dopravní situace a při výpočtu zohlední také individuální spotřebu elektrické energie uživatele. Prostřednictvím aplikace lze kromě toho nastavit cíl pro nabíjení. Chytrý telefon na přání informuje uživatele krátkým oznámením, že bylo dosaženo požadovaného stavu nabití.

Černý designový paket plus umocňuje dynamický charakter

Černý designový paket plus mimořádným způsobem umocní dynamický vzhled modelu Audi Q4 e-tron a umožní jeho další individualizaci. Příď vozu zvýrazňují černé ozdobné prvky v oblasti masky chladiče Singleframe, černé jsou i kruhy Audi a ozdobná lišta. Černou barvu obdržely rovněž nárazníky vpředu a vzadu a ozdobné lišty na bočních oknech. Pro všechny varianty modelu Q4 e-tron lze nyní objednávat také černé označení modelu, které bylo dosud k dispozici pouze pro speciální edici „edition one“.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *