Audi představí v Paříži nové modely TT Roadster a TTS Roadster – video

Od Tisková zpráva | 29. 9. 2014 0

Audi představí na nadcházejícím pařížském autosalonu nové modely TT Roadster a TTS Roadster, které ztělesňují purismus v nejkrásnější podobě. Kompaktní dvoumístné sportovní vozy s plátěnou střechou stanovují nová měřítka v oblastech designu, pohonu a podvozku. Mezi technické skvosty třetí generace Audi TT patří Audi virtual cockpit.

Fahraufnahme  Farbe: Arablau Kristalleffekt  Verbrauchsangaben Audi TT Roadster:Kraftstoffverbrauch kombiniert in l/100 km: 6,8 - 4,3;CO2-Emission kombiniert in g/km: 154 - 114

„Nápad navrhnout kompaktní roadster podle jasných geometrických pravidel byl na podzim 1994 původním podnětem pro vznik Audi TT,“ Prof. Dr. Ulrich Hackenberg, člen představenstva společnosti AUDI AG, zodpovědný za technický vývoj. „Již první generace byla sportovním vozem pro všechny smysly – strojem pro radost z jízdy, s autentickým designem. U nového modelu TT Roadster jsme tento koncept důsledně zdokonalili a díky inovacím, jako je Audi virtual cockpit, se může posádka těšit na ještě intenzivnější zážitky díky vyspělé automobilové technice.“

Nový TT Roadster spojuje nevšední zážitky z řízení dynamického sportovního vozu a jízdy v otevřeném dvoumístném automobilu. Charakteristický design se vyznačuje nadčasovou estetikou, čímž třetí generace modelů TT Roadster a TTS Roadster navazuje na bohaté tradice. Designéři Audi nově interpretovali klasické tvary a doplnili je o inovativní prvky. Torzní tuhost a vibrační komfort otevřené karoserie s prostorovým rámem ASF (Audi Space Frame) na základě modulární platformy MQB výrazně zvyšují výztuhy podlahy a skeletu karoserie. Inteligentní smíšená konstrukce zaručuje nejvyšší míru pasivní bezpečnosti při zachování nízké hmotnosti. TT Roadster 2.0 TFSI s mechanickou převodovkou má pohotovostní hmotnost 1320 kg.

Nový TT Roadster je sportovně kompaktní a nízký. Dvoumístný vůz je s délkou 4177 milimetrů o 21 milimetrů kratší než předchůdce. Rozvor byl ovšem prodloužen o 37 milimetrů na 2505 milimetrů, a patřičně krátké jsou převisy karoserie. Nový TT Roadster je s šířkou 1832 milimetrů o deset milimetrů užší než předchůdce, výška činí 1355 milimetrů (minus tři milimetry). Při natažené střeše se může nový TT Roadster pochlubit nejnižší hodnotou součinitele aerodynamického odporu vzduchu v segmentu kompaktních sportovních vozů: cx = 0,30. Výrazný design je tak kombinován s excelentní aerodynamikou.

Standaufnahme  Farbe: Arablau Kristalleffekt  Verbrauchsangaben Audi TT Roadster:Kraftstoffverbrauch kombiniert in l/100 km: 6,8 - 4,3;CO2-Emission kombiniert in g/km: 154 - 114

Dvoumístný interiér nových modelů TT Roadster a TTS Roadster nabízí nově vyvinutá sportovní sedadla s integrovanými opěrkami hlavy, která jsou o pět kilogramů lehčí než sedadla předchůdce. Na přání jsou nabízena sportovní sedadla S (v modelu TTS Roadster sériově) s mimořádně výraznými, pneumaticky nastavitelnými bočními polštáři.

Přečtěte si také:  První jízda s novým Audi RS 3: Je to jedno z nejzábavnějších Audi současnosti a může za to jedna jediná věc

Ovládací systém v nových modelech Audi TT Roadster a TTS Roadster je plně zaměřen na řidiče. Zákazníci mají na výběr dvě varianty nového multifunkčního volantu. Přepracovaný terminál MMI vystačí s šesti tlačítky díky zcela nově vyvinuté logice ovládání a v kombinaci se systémem MMI Navigation plus je doplněn touchpadem MMI touch. Kromě toho je ovládání za jízdy usnadněno schopností rozpoznávat pokyny, pronášené přirozenou řečí. Další vrcholnou inovací nové generace Audi TT jsou digitální sdružené přístroje Audi virtual cockpit s variabilním zobrazováním všech potřebných informací na displeji s úhlopříčkou 12,3 palce.

Nový TT Roadster se postaví na start se dvěma přeplňovanými čtyřválcovými motory, jedním TDI a jedním TFSI, zatímco TTS Roadster má pod kapotou výkonnější variantu motoru TFSI. Všechny agregáty svým výkonem citelně překonávají své předchůdce, hodnoty spotřeby paliva jsou však výrazně nižší.

Fahraufnahme  Farbe: Arablau Kristalleffekt  Verbrauchsangaben Audi TT Roadster:Kraftstoffverbrauch kombiniert in l/100 km: 6,8 - 4,3;CO2-Emission kombiniert in g/km: 154 - 114

Sportovní turbodiesel 2.0 TDI ultra poskytuje nejvyšší výkon 135 kW/184 koní při průměrné spotřebě pouhých 4,3 l/100 km. Motor 2.0 TFSI je v modelu TT Roadster vyladěn na 169 kW/230 koní, zatímco řidič modelu TTS Roadster má k dispozici působivých 228 kW/310 koní. Vrcholný model se tak svou dynamikou vyrovná vysokovýkonným sportovním vozům, což dokládají hodnoty zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,9 sekundy a nejvyšší rychlosti 250 km/h.

Hnací síla je sériově přenášena prostřednictvím šestistupňové mechanické převodovky, na přání si mohou zákazníci zvolit šestistupňovou dvouspojkovou převodovku S tronic. Pro zážehové motory 2.0 TFSI je k dispozici zcela nově vyvinutý pohon všech kol quattro (v modelu TTS Roadster sériově) s elektrohydraulicky ovládanou mezinápravovou lamelovou spojkou.

Podvozek nových modelů TT Roadster a TTS Roadster spoléhá na přední nápravu typu McPherson, jejíž hliníkové díly snižují velikost neodpružených hmot. Součástí sériové výbavy je progresivní řízení. Zadní kola jsou vedena čtyřprvkovými závěsy, které zachycují podélné a příčné síly odděleně. Velmi precizní ovladatelnost a dynamické jízdní vlastnosti lze dále vylepšit volbou sportovního paketu S line a adaptivních tlumičů Audi magnetic ride (pro TTS Roadster sériově). V obou případech je karoserie snížena o deset milimetrů.

Přečtěte si také:  Audi zařazuje do nabídky Apple Music pro širokou škálu svých modelů

V Německu bude prodej nového modelu TT Roadster zahájen v říjnu 2014, TTS Roadster bude následovat začátkem roku 2015. Základní cena verze s motorem 2.0 TFSI činí 37 900 eur. Cena pro český trh a termín zahájení prodeje zatím nebyly stanoveny.