Audi je od začátku prosince 2014 oficiálním partnerem Svazu lyžařů České republiky (SLČR) a podporuje úspěšné české reprezentanty v různých lyžařských disciplínách. SLČR bude mít po dobu jednoho roku pro své potřeby flotilu 13 vozů Audi s pohonem všech kol quattro®. Značka se čtyřmi kruhy tak významně rozšiřuje své sponzorské aktivity v oblasti zimních sportů na globální i národní úrovni.

Ondrej-Bank-Svaz-lyzaru-Ceske-republiky-1

„Zima, sníh a led – v těchto podmínkách se Audi cítí jako doma. Zimní sporty jsou proto pro Audi ideálním jevištěm, na němž může efektivně prezentovat svůj Náskok díky technice. Mám velkou radost, že můžeme podporovat nejstarší národní lyžařský svaz na světě a s ním i talentované české reprezentanty. Jsme přesvědčeni o tom, že je vozy Audi v letošní sezoně dovezou k dalším skvělým sportovním úspěchům,“ říká Thomas Otter, vedoucí divize Audi společnosti Porsche Česká republika.

S nově uzavřeným partnerstvím se Svazem lyžařů České republiky se rozrostl počet národních týmů podporovaných značkou Audi na sedmnáct. Audi předalo funkcionářům SLČR a nejlepším českým lyžařům reprezentantům flotilu 13 vozů, v níž jsou zastoupeny modely Audi A5 Sportback, Audi A4 allroad quattro, Audi Q3 a Audi Q5, které disponují suverénním pohonem všech kol quattro® pro snadnou, komfortní a bezpečnou jízdu v nejnáročnějších zimních podmínkách.

Za volanty vozů Audi budou v období následujícího roku usedat mimo jiné sjezdařka Šárka Strachová, běžkařka Eva Vrabcová-Nývltová, skokan na lyžích Roman Koudelka, lyžařský akrobat Marek Skála, sdruženář Miroslav Dvořák a sjezdař Ondřej Bank.

„Jsme nesmírně potěšeni, že jsme získali silného a spolehlivého partnera v podobě značky Audi, která na národní i globální úrovni podporuje zimní sporty nepřetržitě již více než tři desetiletí,“ říká prezident Svazu lyžařů České republiky Lukáš Sobotka. „Pro naše lyžaře je životně důležité, aby se v maximálním komfortu a naprostém bezpečí dostali na místa tréninků a závodů i v těch nejnepříznivějších podmínkách. Vozy Audi s proslulým pohonem všech kol quattro® jsou k tomu nejlepší volbou.“

Partnerství Audi se zimními sporty je ve světě sportu jedinečné. Již více než tři desetiletí spolupracuje Audi s německým lyžařským svazem DSV (Deutscher Skiverband) a od zimní sezony 2002/2003 je značka s logem čtyř kruhů partnerem Mezinárodní lyžařské federace FIS (Fédération Intenationale de Ski). Od prosince 2014 je značkou Audi podporován i Svaz lyžařů České republiky

Přečtěte si také:  Vzal své Porsche 911 s pohonem všech kol mimo silnici. Do takových míst by se mnozí báli i s SUV

Ondrej-Bank-Svaz-lyzaru-Ceske-republiky-Ondrej-Bank