Audi chystá pick-up. Prozradil to samotný šéf značky

Autor: Radim Plachý - Zdroj: Autocar - Ilustrační foto: Audi - 21. 3. 2022


Pick-upy jsou auta, která slouží hlavně pro pracovní účely, ale v posledních letech se začínají prodávat i stylové verze. Kupují si je lidé místo klasických SUV. Do pick-upů se pouštějí i značky, které to dříve nedělaly a jednou z těch, která si nově s touto myšlenkou pohrává, je i Audi.

Šéf značky Audi Markus Duesmann nedávno pro britský magazín Autocar řekl, že Audi takový model zvažuje. A také řekl, že se brzy můžeme těšit na koncept takového auta. Více informací však z úst šéfa značky, ale ani jiných zástupců Audi nezaznělo, takže se o tom, zda půjde o elektrický model nebo vůz se spalovacím motorem, můžeme zatím jen dohadovat.

Pokud by to byl model se spalovacím motorem, pravděpodobně by jako základ posloužil nový Volkswagen Amarok, který byl vyvinut společně s Fordem Ranger. Audi chce ale vývoj spalovacích motorů brzy ukončit (oznámila rok 2026), takže se spíše nabízí nějaký elektromobil. A elektrické platformy Audi má. Vybírat může hned z několika. Kromě MEB, na které nový pick-up asi nevznikne, je to ještě větší PPE, na níž stojí například Audi e-tron.

Audi AI:TRAIL quattro: Terénní automobil na cestě do budoucnosti

A dávalo by to smysl, vždyť v kolíbce pick-upů, tedy v Americe začínají už elektrické pick-upy dobíjet trh. Jako první se objevil Ford F-150 Lightning, následovaný Chevroletem Silverado EV. Svůj elektrický pick-up chystá už i RAM.

Otázkou nakonec zůstává, zda jsou na to zákazníci připravení. Stačí si připomenout pár let starý pokus Mercedes-Benzu, který s pick-upem neuspěl. Možná to bylo ale jen tím, že Mercedes-Benz třídy X byl vlastně jen přeznačkovaným Nissanem NP300 Navara.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru