audi-a4-tuning-v8-quattro

Audi A4 2.0 TDI se proměnilo v osmiválcovou rozšířenou bestii se řvoucím výfukem

Autor: Pavel Srp - 16. 9. 2018


Možná to také znáte. Koupili jste si naftové auto, ale později jste zjistili, že naftový motor vlastně nepotřebujete. Anebo dokonce nechcete. Ale co s tím? Majitel tohoto Audi A4 to vyřešil rázně. Vyměnil ho za osmiválec a s tím rovnou udělal i několik dalších poměrně výrazných úprav.

Tohle auto bylo původně docela obyčejné Audi A4 s dvoulitrovým motorem TDI pod kapotou, s manuální převodovkou a pohonem pouze předních kol. Vyrobeno bylo v roce 2008 a žilo si svůj obyčejný život. Ovšem pouze do doby, než se jeho majitel rozhodl, že je to nuda, že to chce něco víc vzrušujícího. A to taky udělal!

Rozhodl se totiž pro velmi zásadní změnu a celé původní pohonné ústrojí vyměnil za úplně jiné, více vzrušující. Naftový čtyřválec tak z motorového prostoru putoval ven, namísto něj se tam usídlil atmosféricky plněný vidlicový 4,2litrový atmosférický osmiválec. Jeho 380 koní a 460 Nm o sobě dává do světa velmi jasně vědět díky výfukovému potrubí Armytrix.

Společně s výměnou motoru se z auta poroučel i pohon předních kol, namísto něj je tu nyní stálý pohon všech kol quattro a manuální převodovka byla vyměněna za automatickou. I díky tomu se zrychlení z 0 na 100 km/h nyní odehraje za 5,5 sekundy.

Majitel ale změnil samozřejmě i další věci týkající se techniky, ale i vzhledu. Nová jsou kola s uchycením na centrální matici a pneumatikami Michelin Pilot Sport 4 S a pod nimi prosvítají nové, výkonnější brzdy z Audi TT RS. Karoserie dostala rozšiřující bodykit z karbonu, některé prvky z Audi S4, ale také válečné zbarvení.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru