Ani pohon všech kol nezachránil řidiče Audi před utopením auta

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Kecskeméti tv/Facebook - 22. 6. 2020


Celé Česko v posledních několika dnech trápí až přílišný příval vody. Ovšem, nejsme v tom sami. Lokální povodně a záplavy trápí prakticky celou Evropu, Maďarsko nevyjímaje. A právě tam se o hloubce vody na zatopené silnici na vlastní kůži přesvědčil řidič Audi A7 Sportback. Ne, nedopadlo to dobře.

Není potřeba nijak pochybovat o legendárním pohonu všech kol značky Audi, který známe pod označením quattro. Ostatně, právě tento systém dostal německou automobilku tam, kde dnes je. Jenomže ani sofistikovaný pohon všech kol není samospásný. Když je problém mezi pedály a volantem, ani všechny pohony všech kol světa nepomůžou.

Výrobce kol HRE Wheels bude své produkty tisknout na 3D tiskárně

O tom už moc dobře ví řidič Audi z Maďarska, který se z nějakého nepochopitelného důvodu rozhodl, že projede zatopenou silnici. Možná to místo neznal, možná si prostě jen myslel, že to zvládne. Jenže jakmile vjel do vody, zjistil, že je až příliš hluboká a dál se nedostane. Respektive, nedostane se už vůbec nikam. Auto se chvíli pohupovalo na hladině, řidič ještě zkusil šlápnout na plyn, ale vše bylo marné.

Ven ho nakonec dostali hasiči, kteří teď zjišťují, proč se právě v tomto místě, tedy pod malým mostem, nahromadilo tolik vody. Kanalizace v místě je, ale z nějakého důvodu vodu vůbec neodvedla pryč. Místo bylo proto dočasně uzavřeno.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru