Výrobce kol HRE Wheels bude své produkty tisknout na 3D tiskárně

Autor: Anina Russová -   27. 5. 2019


Obzvlášť loňský rok byl co do rozvoje 3D tisku v automobilovém průmyslu opravdu nabitý. Hned na začátku roku jsme vám říkali, že Bugatti se rozhodlo pro model Chiron tisknout brzdové třmeny, Porsche zase některé díly pro renovaci svých klasických modelů a Koenigsegg dokonce vytiskl turbodmychadlo s variabilním nastavením lopatek pro model One:1. Svou troškou do mlýna se rozhodla přispět i firma HRE Wheels, která koncem loňského roku poprvé na 3D tiskárně zkusila vytisknout kolo. A výsledek byl tehdy fenomenální. Spíše než o kolo šlo totiž o skvělé umělecké dílo.

Tehdy to byl ale jen prototyp, který by ještě auto uvézt asi nezvládl. Ovšem HRE Wheels pracují dál a před několika málo dny se pochlubili, že jsou s tiskem tuningových kol o kousek dál a blíží se tak sériové výrobě. Pro úspěšné dokončení projektu se spojili se specialisty na 3D tisk, firmou GE Additive a společně vytvořili kolo s označením HRE3D+ Concept 1.

Největší plus? Hlavně hmotnost! HRE vytiskli 21″ a 22″ disky, které v jejich provedení mají hmotnost pouhých 7,25 kilogramů (21“) a 8,6 kilogramů (22“). A to je oproti prvnímu pokusu s 3D tiskem velký pokrok, protože tehdy byla hmotnost kol 9, respektive 10,4 kilogramů.  

První vytištěná kola byla složena ze 6 dílů, ovšem nový pokus už je složen jen z 5 tištěných částí. Je tedy pravděpodobné, že do sériové výroby HRE Wheels počet dílů ještě uberou. Než  ale stane, je před nimi ještě dlouhá, ale nesmírně zajímavá cesta. 3D tisk nejen, že sníží hmotnost kol, ale hlavně umožní vytvářet design, jaký doposud u disků neměl obdoby. A to je to, co zákazníci chtějí asi nejvíc.

Štítky: , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *