Tento víkend se jede další podnik mistrovství světa v rally, na které však závodní jezdec týmu Hyundai Motorsport Andreas Mikkelsen nebude vzpomínat úplně s radostí. Na trati totiž potkal traktor, který zapříčinil jeho nehodu.

Jen si to představte, jede ostře, snažíte se zajet co nejlepší čas, koncentrujete se na ideální stopu. Před vámi na prašné cestě stojí retardér z balíků slámy, který projedete, ale za ním se nečekaně objevuje traktor. Navíc téměř uprostřed silnice. Andreas Mikkelsen na to sice zareagoval, ale podle jeho slov to rozhodilo jeho koncentraci, což zapříčinilo nehodu v další levotočivé zatáčce. V té byl s autem příliš rychlý a skončil v kotrmelcích.

Při nehodě se naštěstí nestalo nic jemu, ani jeho navigátorovi Andersi Jægerovi, ale znamenalo to konec jejich australského závodění. Pokud by však autem do traktoru nabourali, mohlo by to mít fatální následky.

Podle organizátorů vjel traktor na trať bez povolení, aniž by o tom pořadatelé věděli. To ale není omluva a mimochodem není to poprvé, kdy se něco podobného při testování na trati závodů WRC stalo. Už před třemi lety se totiž něco podobného odehrálo v Německu. Tehdy jel závodník Hyundai Motorsport Thierry Neuville, když přímo před jeho Hyundai i20 WRC vyjel z pole traktor. Nakonec to ale dopadlo lépe než v případě Mikkelsena.

Mimochodem nebyly to jediné problémy, které australská rally zaznamenala. Další věcí byla i neukázněnost fanoušků, kteří díky své touze o co nejlepší záběry vymýšlejí neskutečné věci. Jeden z nich ležel téměř přímo v trati soutěžních speciálů. Jen díky velkému štěstí se mu nic nestalo a to i přesto, že Thierry Neuville (z jehož auta pochází fotka) kolem něj proletěl v rychlosti 125 km/h.