Americký výrobní závod Subaru slaví 25 let od svého založení

Autor: Pavel Srp - 21. 3. 2012


Koncern Fuji Heavy Industries Ltd. (FHI), výrobce automobilů Subaru, dnes oznámil, že koncernový výrobní závod Subaru se sídlem v USA, Subaru of Indiana Automotive, Inc. (SIA), právě oslavil 25 let od svého založení, a zahajuje proto rok různých akcí připomínajících toto významné výročí. První z těchto akcí byla interní oslava pořádaná dne 16. března 2012, které se zúčastnilo přes 3600 spolupracovníků.

„Dnešní den je pro SIA důležitým milníkem,“ uvedl Tom Easterday, výkonný viceprezident SIA. „Od samotného založení 17. března 1987 bylo naším posláním pomáhat společnosti prostřednictvím růstu naší firmy. Nyní, o čtvrt století později, se stále našeho poslání držíme, neboť zaměstnáváme rekordní počet spolupracovníků, kteří vyrábějí rekordní počet vozů, a držíme se na samotné špičce automobilového průmyslu v oblasti kvality, bezpečnosti i ekologických parametrů.“

Výrobu automobilů v SIA zahájil v roce 1989 model Legacy; později se připojil Outback (1995) a Tribeca (2005). V roce 2011 byl v závodu SIA vyroben rekordní počet automobilů – 161 716 kusů (meziroční nárůst +2,3 %), přičemž úhrnný počet vyrobených vozů od zahájení produkce v roce 1989 ve stejném období přesáhl metu 2 110 000 kusů. V roce 2007 byla v závodu SIA dále spuštěna výroba modelu Toyota Camry v rámci dohody o spolupráci s automobilkou Toyota. Závod SIA se kromě toho aktivně zapojuje i do ekologických aktivit v oblasti snižování objemu odpadových materiálů – v roce 2005 závod dosáhl cíle nulových emisí – a i dnes produkuje „nulové emise skládkovaného odpadu“.

Během několika příštích měsíců bude SIA pořádat nejrůznější akce, na nichž si spolupracovníci SIA společně připomenou úspěchy dosažené touto společností, zatímco zájemci ze stran veřejnosti dostanou příležitost nahlédnout do tajů jedinečného výrobního procesu automobilky Subaru.

Koncern FHI svým zákazníkům nabízí „Radost z jízdy s pocitem bezpečí“ prostřednictvím své základní filozofie „Jistota v pohybu“ a špičkových konstrukčních řešení ve všech oblastech.

 

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru