Americká hvězda pořadu o autech vysvětlila, proč mají nové BMW ty obrovské ledvinky. Ukázala, že to jde i jinak

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Chip Foose -  2. 11. 2020


Pokud se alespoň trochu pohybujete ve světě aut, jistě vám nemohlo uniknout jméno Chip Foose. Pokud náhodou tápete, měli byste vědět, že jde o amerického automobilového designéra, doslova umělce a také hlavní hvězdu amerického televizního pořadu s názvem Overhaulin‘, v Česku známého jako Opravna vraků. V pořadu se svými kolegy restaurovali klasická auta, která by jinak skončila v propadlišti dějin a díky nim si je jejich majitelé mohli dále užívat. Nutno říct, že nejde o žádnou pubertální show, jakou je Pimp My Ride. V pořadu Overhaulin‘ šlo o to, aby si všechna upravovaná a opravovaná auta udržela klasický styl. A právě Chip Foose si hodně potrpí na detaily. Kromě toho, že umí fenomenálně kreslit, tak také ví, jak pracovat s designem. A když se do toho přidají jeho znalosti automobilové historie, je jasné, že právě on má k novému designu modelů BMW hodně co říct.

Mluvíme o těch velkých ledvinkách, které dostala nová generace řady 4 a modely M3 a M4. Už pár týdnů se nemluví o ničem jiném a vypadá to tak, že toto téma ještě nějakou dobu zůstane otevřené. Chip Foose se rozhodl pokusit vysvětlit, proč BMW k tomuto designérskému kroku přistoupilo a také ukázat, že by to možná šlo i o trochu umírněněji, přesto stále v duchu obrovských ledvinek.

Nová generace BMW řady 4 Coupé se představila. Design je revoluční

Jde to i jinak 

Nejprve ve videu vysvětlil, že BMW rozhodně není jediné, které propadlo velkým maskám chladiče. Ukazuje to na příkladu Audi, Lexusu nebo Fordu. A nutno říct, že má pravdu. Velké masky jsou prostě v kurzu a BMW jen drží krok s dobou.  

Foose dále zmínil to, že se automobilky už před časem nechaly designově inspirovat ve světě sci-fi, podle něj nejvíce ve světě Star Wars. Dodal ale, že je to sice pochopitelné, ale zrovna u BMW také ne úplně šťastné. Mnichovská automobilka se totiž prý vzdala své designové minulosti a to je velká škoda. Jak následně ukazuje svou prací, stačilo málo a BMW mohlo zůstat věrné svým předchozím M modelům a přitom klidně dostat ty velké ledvinky. A mohlo tak naplnit očekávání designérů a zároveň potěšit všechny fanoušky či zákazníky. Mimochodem, použít umístění blinkrů z generace E30 M3 by skvělý tah. Práce Chipa Foose prostě vypadá skvěle, co myslíte?

Štítky: , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek