Sbírání aut není výsadou pouze mužů, jakkoliv jich je drtivá převaha. Auta sbírají i ženy, třeba jako Lisa Taylor. Ta má parádní sbírku sportovních automobilů, mezi nimiž jednoznačně převažují Porsche.

Američanka Lisa Taylor je viceprezidentkou společnosti Tayco Engineering, Inc. a má opravdu ráda auta. Své vůbec první auto, které řídila už v 15 a půl letech, postavila se svým tátou. Mělo vzhůru výklopné dveře a sedadla z Lamborghini. A díky svému tátovi se asi dostala i ke sbírání aut, protože otec měl sbírku hlavně modelů Ferrari a Maserati. Nikdy ale prý nevlastnil žádné Porsche.

A tím se právě Lisa od svého otce liší. její sbírka je zaměřena hlavně na vozy Porsche. Ať už jde o klasické modely anebo o ty nejnovější. Nepohrdne však ani McLareny, Maserati a Acurami NSX.

Lisa-Taylor-sberatelka-Porsche-01

A kde se její vášeň pro Porsche vzala? Bylo to vlastně úplně nevinné. Psal se rok 1981, když jezdila ve své milované Mazdě RX-7, o níž byla přesvědčena, že jde o nejlepší auto na světě. Měla ale kamaráda, který vlastnil Porsche, a když slyšel její nadšení do Mazdy, přesvědčil jí, ať se právě v jeho Porsche sveze. A to byl onen zlomový model. Hned potom Mazdu prodala.

Má ráda zářivé barvy, ačkoliv má ve sbírce i černé Porsche 911 GT3 RS, s nímž závodila. K tomu se ostatně dostala také velmi zajímavě. Původně závodila na koních, ale stala se jí nehoda. Rozhodla se tedy přeorientovat na něco – podle jejích slov – bezpečnějšího.

Kolik má aut neprozradí, ale v její sbírce je i epické Porsche 911 Carrera RS 2.7 z roku 1973, které má prý ze všech nejraději. A nedivím se… Však se na to ve videu podívejte sami.

Lisa-Taylor-sberatelka-Porsche-02