Vývoj elektromobility a šíření informací o tomto dnes už běžném druhu pohonu, běží už pěknou řádku let. V automobilových kruzích se vlastně nemluví o ničem jiném, je ale vidět, že je to stále málo. Mezi laickou veřejností, tedy tou, které se ptala automobilka Ford ve velkém průzkumu, totiž stále převládá názor, že elektromobilita ke svému fungování potřebuje benzin.

Výsledky průzkumu, který probíhal jak v Evropě, tak také v Americe, celkem překvapivé. Hlavně asi pro automobilky. Až 42 % všech dotázaných Američanů uvedlo, že bez benzinu podle nich nemůžou elektromobily jezdit. 68 % dotázaných Evropanů a 67 % Američanů si pak myslí, že elektromobily rozhodně nezvládnou uvézt nebo utáhnout těžší či větší náklad.

80 % dotázaných Američanů si myslí, že elektromobily nejsou vhodné do vysokých nebo naopak nižších teplot. Navíc právě v Americe jsou pravověrnými milovníky pohonu všech kol a 65 % dotázaných je přesvědčeno, že jejich požadavky nejsou schopny elektromobily splnit. 90 % dotázaných je také přesvědčeno o tom, že elektromobily nejsou schopny nabídnout zábavnou nebo rychlou jízdu. Myslí si, že jsou prostě nudné.

Tohle vše i přesto, že na americkém Pikes Peak předvedl vpravdě extrémní jízdu elektrický Volkswagen ID. R. Ford, taktéž v Americe předvedl, že jeho stále ještě koncept elektrického picku-pu F-150 utáhl nákladní vlak navíc plný jiných Fordů. Dotázaní neví, že elektromobilita je nejvíce populární a zaběhnutá hlavně v evropských severských zemích a tam by o extrémně nízkých teplotách mohli vyprávět.

Bude to tedy ještě běh na dlouhou trať, který bude vyžadovat větší a lepší osvětu. Nás ale tolik nezajímá, jak jsou na tom se znalostmi Američané. Nás by zajímalo, jak vlastně elektromobilitu vnímáte vy. Myslíte si, že elektromobily mohou být jízdně zábavné? Myslíte si, že opravdu mohou zcela nahradit auta se spalovacím motorem? Dejte nám vědět v komentářích na facebooku.