alpine-oslavy-100-let-jean-redele-dieppe- (13)

Alpine oslavil své 100leté výročí ve velkém stylu. Na sraz do Dieppe přijelo skoro 1000 aut

Od Josef Pelikán | Zdroj a foto: Alpine - Tisková zpráva - 3. 6. 2022 0

Téměř 1000 vozů Alpine všech generací se sešlo v rodišti značky v Dieppe, kde se mnoho návštěvníků podělilo o svou vášeň pro značku. Na všechny návštěvníky a účastníky akce čekal nezapomenutelný průvod, který přivítal nejen vůz formule 1 BWT Alpine F1 jedoucí vůbec poprvé ulicemi města, ale také limitovanou edici Alpine A110 GT.

A522 v centru přehlídky v ulicích Dieppe

Po vyjetí z Manufacture Alpine Dieppe Jean Rédélé, historického místa výroby tehdejších i současných Alpine, zamířila přehlídka vozidel, která charakterizovala historii značky, na nábřeží v Dieppe. Vůz F1 nezůstal při své premiéře v ulicích města bez povšimnutí. Spolu se shromážděnými obyvateli a návštěvníky vedl tento jednosedadlový vůz a A110 GT J. Rédélé do cíle své cesty a připojil se k průvodu starých i nových vozů Alpine a ikonickému četnickému vozu A110 Berlinette. Když výstava dorazila na pláž, byly manželce zakladatele Alpine, Michelle Rédélé, předány klíčky od vozu A110 GT J.Rédélé s pořadovým čísem 1. Sobotní akce byla zakončena slavnostní večeří s hosty, mezi nimiž byli i ti, kteří se v minulosti i současnosti podíleli na historii značky.

Přečtěte si také:  Hankook slaví své 80leté výročí driftem. Vzal si na to Mercedes-AMG GT S

V neděli mohli účastníci fandit Fernandu Alonsovi a Estebanu Oconovi za volanty vozů týmu BWT Alpine F1 během Velké ceny Monaka vysílané na obří obrazovce v centru města na nábřeží, která zde byla připravena pro veřejnost.

Limitovaná série na počest zakladatele Jeana Rédélé

Rok 2022, který se nese ve znamení oslav 100. výročí založení společnosti, je pro Alpine a všechny její nadšence historickým rokem. Toto historické setkání bylo pro značku příležitostí vzdát hold svému zakladateli světovou premiérou limitované série nesoucí jeho jméno: A110 GT J. Rédélé.

Tato limitovaná série vychází z modelu A110 GT a vyznačuje se barvou, kterou měl Jean Rédélé obzvláště rád, šedou Montebello, kombinovanou výhradně s lesklou černou střechou. Elegantní limitovaná série orientovaná na Grand Touring, která odráží image svého tvůrce s nadstandardní výbavou. Černá střecha s vysokým leskem zvýrazňuje livrej tohoto modelu A110 GT J. Rédélé, černá 18palcová kola Grand Prix s diamantovým efektem a stříbrné brzdové třmeny podtrhují tento jedinečný model. Černý kožený interiér a elegantní černé prošívání podtrhují symbiózu mezi šedým exteriérem Montebello a tmavými stylistickými prvky.

Řada A110 GT J. Rédélé má stejný motor o výkonu 300 koní jako A110 GT.

Alpine slaví sté výročí narození zakladatele značky limitovanou edicí modelu Alpine A110 GT

Je omezena na pouhých 100 kusů a v odkazu na 100. výročí svého zakladatele bude v každém voze umístěna plaketa s podpisem Jeana Rédélého a číslováním od 1 do 100. Objednávky na tuto limitovanou sérii byly k dispozici prostřednictvím aplikace Alpine od 1. června a tentýž den byly všechny vozy prodány.