limited-edition-alpine-a110-gt-j.-redele

Alpine slaví sté výročí narození zakladatele značky limitovanou edicí modelu Alpine A110 GT

Od Anina Russová | Zdroj a foto: Alpine - 31. 5. 2022 0

Jean Rédélé, pilot, závodní jezdec a hlavně zakladatel značky Alpine, se narodil 17. května 1922. Jen před několika málo dny od tohoto data uplynulo rovných sto let, a to si zaslouží oslavu. A ne jen tak ledajakou. Automobilka si připravila speciální edici modelu A110 GT.

Přečtěte si také:  Alpine v České republice v červnu otevře svůj první oficiální showroom. Začne s modernizovaným A110

Edice dostala příznačné označení A110 GT J. Rédélé a k tomu také speciální designové prvky, které odkazují na život zakladatele. První, co zaujme, je lak karoserie. Jde totiž o šedou Montebello Grey, která byla oblíbenou barvou právě Jeana Rédélé. Tu doplňuje leskle černá na střeše a černé 18“ disky Grand Prix, pod kterými jsou schované stříbrné brzdové třmeny. Sedadla jsou čalouněna černou kůží s šedým prošíváním, aby vše ladilo s exteriérem.  

A110 GT J. Rédélé spatří světlo světa jen v počtu 100 kusů, přičemž každé auto dostane plaketku s Rédélého podpisem. Zájemci mohou limitku objednávat od 1. června a to za 83 000 eur, tedy asi dva miliony korun. Ovšem první vůz z edice už byl předán, takže se nevyplatí moc dlouho vyčkávat.