test-2019-alfa-romeo-giulia-qv-at-lukas-fabian- (4)

Alfa Romeo chystá malé SUV. Doplní jej i další velké s výkonem až 1000 koní

Autor: Radim Plachý - Zdroj: auto.cz - Foto: Lukáš Fabián - 7. 2. 2023


Alfa Romeo hlásí úspěchy s modelem Tonale, které má desítky tisíc objednávek, ale tím to zdaleka nekončí. Vedení italské automobilky teď prozradilo své další plány a zní opravdu zajímavě.

O budoucnosti značky Alfa Romeo se rozpovídal její Jean-Philippe Imparato při uvedení modelu Tonale na japonský trh. Prozradil například, že už v roce 2025 přijde první zcela elektrický model. Další elektrický model má přijít v roce 2027, což má být velké SUV, které by mělo konkurovat BMW X5. Nemá ovšem jít o auto s klasickou karoserií SUV, ale o kombinaci crossoveru a sedanu, to kvůli lepší aerodynamice. Půjde o model, který bude stát nad modelem Stelvio, vyvíjen by měl být v USA a tam by se měl i v roce 2027 začít prodávat.

Půjde o model, který už nedostane žádný spalovací motor a pohánět jej budou jen elektromotory s celkovým výkonem od 300 až do přibližně 800 koní. Vzniknout by měla i verze QV, jejíž výkon by měl atakovat magickou tisícovku koní. Jak velký bude akumulátor, to nevíme, ale víme, že dobití by mělo zabrat jen 18 minut (jen Imparato nezmínil, zda jde o hodnotu 0-100% nebo „jen“ 0-80%).

Alfa Romeo má v současnosti tři modely, ale nabídku by měla už brzy rozšířit na pět základních modelů. A to jak v Evropě, tak i v USA. Dva modely mají spadat do segmentu C (Tonale a jedna novinka), dva mají být větší, tedy ze segmentu D (Giulia a Stelvio) a ten poslední právě do segmentu E (viz výše). Novinka do segmentu C není tak úplně zahalena tajemstvím, mluví se o ní už déle. Mělo by dostat čistě elektrickou verzi, ale pod kapotou má mít i spalovací motory. Mělo by stát na vylepšené koncernové podvozkové platformě e-CMP, kterou dostal i plně elektrický Jeep Avenger, s primárně poháněnými předními koly a čtyřkolkou za příplatek. 

Před časem se mluvilo také o sportovní novince se spalovacím motorem, která by však měla stát spíše na okraji nabídky a jeho nabídka bude s největší pravděpodobností limitovaná počtem vyrobených kusů. Některé zdroje mluví o tom, že by si tento nový sportovní model měl brát vzor z legendární Alfy Romeo 33 Stradale.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru