Agresivní řidiči dostali za vyučenou. Karma je dostihla během pár sekund

Autor: Anina Russová -   20. 1. 2020


Říká se, že „karma je zdarma“. A u některých je pekelně rychlá. Nejvíce to většinou pocítí někteří řidiči, kteří se za volantem chovají tak, jak by rozhodně neměli. Vybrzďují, překážejí v levém nebo prostředním jízdním pruhu, rozčilují se, jsou agresivní a jejich počínání pak často končí nehodou.

Podobně dopadli i řidiči, kteří si příště své nesmyslné chování snad rozmyslí. Začneme nehodou, kterou natočil kamerový systém Tesly. Nutno říct, že ačkoliv se její řidič do celé té zbytečné situace aktivně nezapojil, svým způsobem je její součástí. Důvod je prostý, naprosto zbytečně překážel v prostředním pruhu, když ten pravý byl prázdný.

Možná i to přispělo k divné roztržce dvou dalších řidičů. Ti Teslu objeli, každý jedním pruhem, a pak se chtěli jeden dostat před druhého do levého jízdního pruhu. Výsledek? Ztráta kontroly nad autem jednoho z řidičů a nehoda, při které doletěl až do protisměru. Fakt je, že druhý řidič jej lehce vybrzdil a pak už to šlo ráz na ráz. Panikaření, špatná řidičská reakce a pak rána. Celé to bylo zbytečné a hloupé. Ale podobně smýšlejících řidičů potkáváme na silnicích bohužel stále větší a větší množství.

Pokus o vraždu?

Druhé video zachycuje jen dohru jedné z vyhrocených situací mezi řidiči. Hlavními aktéry jsou řidič kamionu, řidič velkého nákladního auta a řidič Hondy Civic. A pokud už jste někdy slyšeli, že je pravidlem, že silnější vyhrává, pak už asi tušíte, že nejhůře z tohoto incidentu vyšel právě řidič osobního auta.

Video neukazuje, jak to celé vzniklo, ale podle svědků řidič Hondy nákladní auto vybrzďoval. Vybral si ale zatraceně nerovného soupeře. Protože šofér nákladního auta to zjevně také nemá v hlavě úplně v pořádku, skončilo to dost drsně. Hondu prostě nabral a tlačil ji několik desítek metrů před sebou. Dotlačil ji na svodidla, načež se přiblížil řidič kamionu a chvíli to vypadalo, že z Hondy a její posádky udělá guláš. Na poslední chvíli si to naštěstí rozmyslel.

V tomto případě by všichni tři potřebovali pár výchovných. I proto si celou věc převzala policie z Ontaria, kde se vše semlelo, a bude řešit jak počínání řidiče Hondy, tak obou řidičů nákladních aut. I proto, že ten, který Civic tlačil před sebou, polici vypověděl, že vůbec netušil, že se mu něco takového jako auto válí před autem.

Štítky: , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *