Rozbroje mezi cyklisty a řidiči jsou celosvětový problém. Na jednu stranu chápeme obě strany, ale na tu druhou jsme přesvědčeni, že by se měly držet maximálně naštvanosti. K agresivitě by nikdy a za žádných okolností nemělo docházet. Pak to totiž končí tak absurdně, jako před několika málo dny v New Yorku. Nejhorší na tom všem je, že těmi agresivními cyklisty byly děti.

Přečtěte si také:  BMW představuje na výstavě CES 2021 budoucnost systému BMW iDrive

Podle policie z New Yorku a výpovědi řidiče BMW vše začalo tím, že se na křižovatce 5th Ave a East 21 St. potkala posádka X5 s několika dětmi a mladistvými na kolech. Řidič z důvodu hustého provozu musel zpomalit, přičemž jeden z cyklistů jedoucím za ním to neubrzdil, naboural do auta a prokousl si ret. Podle některých svědků se měl ale cyklista auta držet a nechat se jím táhnout a právě proto na brzdění nemohl reagovat.

Ve chvíli, kdy řidič ze zadní části vozu uslyšel hluk, chtěl vystoupit a zjistit, co se vlastně stalo. Jenomže ostatní cyklisté už ho v tu chvíli obklopili a začali kopat a bouchat do auta. Většina mu u toho ještě sprostě nadávala. Proto prý raději zůstal v autě, přičemž jeho matka, sedící na zadních sedadlech zavolala policii.

Kromě toho, že byla posádka hodně vyděšena, byla také lehce zraněna, protože jeden z cyklistů skočil na přední okno auta a kousek skla vletěl do interiéru, kde trefil ženu sedící právě na zadních sedadlech.

Řidič BMW X5 ale na příjezd policie nečekal. Jakmile se před ním udělalo trochu místa, z křižovatky odjel. I tak se ale vše k policii dostalo a ta teď prosí všechny svědky o pomoc s identifikací mladých agresorů. Jde 15letého chlapce, ostatní, mezi nimiž bylo jak mladší, tak starší děti, policie hledá.