Jak naivní jsme byli, když jsme si mysleli, že aféra dieselgate, která se táhne už pěknou řádku let skončila tím, že koncern Volkswagen přestane obcházet emisní testy a zaplatí pokutu. Ještě před nedávnem to sice přesně tak vypadalo, ale teď je situace zase jiná.

Poté, co německá prokuratura v souvislosti s aférou dieselgate už nějakou dobu vyšetřovala šéfa značky Audi Ruperta Stadlera, rozhodly se německé úřady, že na základě tohoto vyšetřování Stadlera obviní. A nejde jen o to. Stadler byl dokonce zatčen, protože podle všeho zadržoval důležité důkazy a dokumenty týkající se dieselgate. Proto je Stadler obviněn z podvodu a hrozí mu kromě finančního postihu také několikaleté vězení.

A to je podle všeho jen začátek. S informací přišel server iDnes.cz, který tvrdí, že podle koncernové šeptandy bude letošek ve znamení padání vysoko postavených hlav. Úřady už firmu jako takovou potrestaly, ale teď je řada na všech, kteří o podvodech věděli, kryli je a nedej bože nařídili. Uvidíme tedy, kdo na svých židlích zůstane a kdo je vymění za tvrdé vězeňské lavice.