Advantage Season Opening aneb dobrodružná vyjížďka exkluzivních aut – foto – video

Autor: Pavel Srp -   16. 5. 2016


Určitě si dobře vzpomínáte na to, že před několika dny (nejen) přes Českou republiku projel závod Gumball 3000. Proč to připomínám? Protože v pátek ráno odstartoval z Prahy již třetí ročník akce Advantage Season Opening, která má ve startovní listině podobně exkluzivní auta.

Její účel, zaměření a hlavně průběh je však zcela jiný. Jde o výlet majitelů exkluzivních, sportovních a supersportovních automobilů, kteří nemají za úkol dojet do cíle co nejrychleji, ale plnit po cestě úkoly a spíše než rychlou jízdu si užívat výhledů do krajiny.

Účastníci akce Advantage Season Opening, která trvala tři dny, projížděli po předem neznámé trase po České republice. Cestou plnili různé úkoly, jejichž správné vyřešení je posunulo vždy o kus blíže k cíli. Nebylo to tedy jen a pouze o jízdě, ale zejména o zábavě.

My jsme se byli podívat na pražský páteční start. Na sraze se sešlo několik desítek vozů značek zvučných jmen. Akci moderoval známý moderátor Leoš Mareš, který se za volantem bílého Lamborghini Aventador jízdy sám účastnil. Moderátor ještě na startu všem účastníkům připomínal, že se jede podle pravidel silničního provozu.

Mimochodem, takový měl včera večer Leoš Mareš výhled ze svého hotelového pokoje:

Štítky: , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *