Říká se, že pondělky za nic nestojí a je to snad nejhorší den v týdnu. Ovšem (ne)řidička ze Sokolovska by vám na to řekla, že mnohem horší bývají neděle. Právě o té uplynulé si totiž za volant sedla žena, která nemá řidičák a podle toho to také vypadalo.

V neděli 7. března byli policisté povolání k poměrně zvláštní dopravní nehodě. Zjistili, 42letá žena měla původně v plánu prostě jen odjet s autem pryč, ale její plány nedopadly tak, jak si asi představovala. Místo toho, aby zařadila zpátečku a vycouvala, zařadila první rychlostní stupeň a rozjela se vpřed. Není se co divit, že se v tu chvíli zvláštního pohybu auta lekla a udělala další chybu.

Vlivem stresu si spletla brzdu s plynem, a kdo z vás někdy krizově brzdil, jistě ví, že v tu chvíli se do brzdového pedálu každý opře opravdu naplno. Jenomže dotyčná nestála nohou na brzdě, ale na plynu. Auto vystřelilo vpřed, ovšem v cestě mu stál nedaleký dům, který jeho rozlet poměrně tvrdě zastavil.

Přečtěte si také:  Mladá žena se se svým SUV nedopatřením dostala na závodní okruh. Málem způsobila vážnou nehodu

Po tom všem žena zvládla od domu odcouvat, auto zaparkovat a odejít. Jenomže svědci zavolali policii, a když je (ne)řidička viděla, na místo nehody se potupně vrátila. Asi není překvapením, že dotyčná vůbec nevlastní řidičák, což její zmatky vysvětluje. Vzhledem k tomu, že jen škoda na fasádě domu je odhadnuta na 60 000 Kč, nebude to mít levné. Připočíst bude muset ještě škody na autě a také pokutu. Celý případ je ještě vyšetřován a my jen doufáme, že si další pokusy s parkováním nechá spíše do autoškoly.