Interlagos-Mercedes-Benz-GLA- na-draze

Před několika málo dny jsme nevěřícně kroutili hlavou nad případem muže, který se projel po Nuselském mostě v protisměru a nakonec chtěl s autem sjet schody do parku. Ptali jsme se na jediné: Jak?! A úplně stejnou otázku máme také v případě mladé řidičky, která se nějakým způsobem dostala při závodech přímo na závodní okruh. A pořádně tam zazmatkovala.

Video se záběry zmatkující ženy za volantem Mercedes-Benzu GLA se objevilo na Redditu, kde se také diskutující shodli na tom, jak se tam dostala. Případ se stal před pár dny na brazilském okruhu Interlagos a záběry pochází z jednoho ze závodních aut. Jeho řidič vyjel z boxové uličky a po pár sekundách musel rychle brzdit, protože přes celou šíři nájezdu na okruh stálo ono SUV.

Přečtěte si také:  Mladá žena vjela se svým MINI na závodní dráhu přímo mezi závoďáky

Nezbylo mu než čekat, co slečna za volantem vymyslí. Jenomže ta chvíli nevěděla, jestli má jet doprava nebo doleva. V tu chvíli k nim ale jel další závodní vůz, který brzdil opravdu ostře. Na záběrech je vidět, jak se mu zakouří od pneumatik. Zmatená žena se nakonec naštěstí rozhodla, že bude nejlepší, když pojede tam, odkud původně přijela.

Lost driver blocks pit lane exit during race at Interlagos, Brazil. from IdiotsInCars

Reálný důvod toho, proč se vůbec na okruh dostala, neznáme. Ale právě diskutéři se nakonec shodli, že důvod je možná celkem snadný. Na okruh vede několik přístupových cest i z kolem vedoucích komunikací. Ty jsou standardně zabezpečeny bránou, ale mohlo se stát, že jedna z bran zůstala otevřená a řidička si prostě nevšimla, kam jede. Může být nakonec ráda, že se nedostala až přímo na okruh. Tam by to dobrzďování jezdců nemuselo být tak bezpečné.