ABT-Cupra_Leon-tuning- (1)

ABT představil nejnovější úpravu pro CUPRA Leon i Leon Sportstourer. Designové doplňky lze využít na kompletní modelovou nabídku, technické úpravy jsou ale zatím určeny jen pro verze 2.0 TSI.

CUPRA nabízí Leon s několika motorizacemi. Kromě plnotučného 310koňového benzinového dvoulitru pro kombi (to má standardně pohon všech kol) a 300koňového benzinového dvoulitru pro pětidveřový hatchback (pouze pohon předních kol s diferenciálem VAQ) je tu i slabší 245koňový plug-in hybrid a ještě slabší 204koňový plug-in hybrid. ABT upravuje techniku zatím jen pro spalovací verze, plug-in hybridy pravděpodobně přijdou v budoucnu.

Přečtěte si také:  Novitec F8 N-Largo je upravené Ferrari F8 Tributo. Je širší, rychlejší a skvěle zní!

Německý úpravce zvýšil výkon u pětidveřového hatchbacku na 265kW/360 koní, u kombíku na 272 kW/370 koní a točivý moment na 450 Nm u obou verzí. To je nárůst o 60 koní a 50 Nm. Jak se zlepšila dynamika, ABT bohužel neprozradil.

Co se designu týká, všimnout si lze nových kol. Jde o velká 20″ kola ABT Sport GR, která lze mít buď v lesklém nebo v matném provedení. Obuté jsou do pneumatik 235/30 R20 a aby skvěle seděly do blatníků, byl podvozek o 30 mm snížen.

Přečtěte si také:  AC Schnitzer představuje upravené BMW řady 4 Cabrio. Poladil techniku a decentně i vzhled

Kompletní balíček úprav vyjde na 5990 eur, tedy necelých 153 tisíc korun. Je to cena bez montáže.

Přidat komentář