volkswagen-golf-gti-tcr-abt-sportsline-tuning- (2)

Výkonu není nikdy dost a i proto existují úpravci. Jedním z těch (nejen) v Evropě vyhlášených je ABT Sportsline, který se specializuje na tuning modelů koncernu Volkswagen. Teď představuje svoje podání Volkswagenu Golf GTI TCR.

Tohle auto je to nejostřejší, co si můžete v modelové řadě Golfu vybrat. Oproti „obyčejnému“ Golfu GTI dostal pořádnou výkonovou injekci už přímo ve VW. V továrně k k tomu přidali i další hodně speciální prvky.

Dvoulitrový motor Golfu GTI TCR pod kapotou nabízí v sérii 290 koní a točivý moment 380 Nm. To je ale pro ABT málo, ten má rád výzvy. Po úpravě řídící jednotky jsou nové hodnoty mnohem zajímavější. Výkon vzrostl na 340 koní a točivý moment vrcholí 430 Nm. Díky tomu se zkrátil i čas zrychlení z 0 na 100 km/h. Původně to bylo i tak velmi pěkných 5,6 sekundy, teď je to jen 5,4 sekundy.

Současně s tím je možné deaktivovat omezovač rychlosti. Ten je standardně na 250 km/h, respektive za příplatek na 260 km/h. Upravený Golf GTI TCR se pak dokáže rozjet k 265 km/h. Otázkou je, jestli ten 5km/h nárůst za ten příplatek ABTu stojí…

ABT Sportsline nabízí i výměnu originálních sériových kol za jiná, větší, 20″ z jejich nabídky. Ta jsou vyvedena v černém laku, které parádně kontrastují s bílým lakem karoserie.