ABT Sportsline Audi TTS přináší 430 koní a 460 Nm

Autor: Anina Russová -   14. 7. 2015


Když se řekne úprava Audi, pak nás napadne německý úpravce ABT. Je to neuvěřitelné, ale tahle firma existuje už od roku 1896, ale okolo aut se začala reálně „motat“ až v roce 1950. Od té doby se věnovala různým úpravám různých značek, především si hodně tykali s Abarthem a zhruba od roku 1978 se věnuje úpravám dnešního koncernu Volkswagen. My pro vás máme krátké představení jejich posledního projektu postaveném na základech Audi TTS poslední generace.

Pro ty, kterým by bylo 370 koní, jenž se sebe dvoulitrové přeplňované TFSI vydává, málo, je tu právě ABT. Naladit řídící jednotku na konečný výkon 430 koní a točivý moment 460 Nm pro ně byla hračka. Jak už u nich bývá zvykem, společně s touto úpravou jde v ruku v ruce i velice decentní zásah do karoserie. Tétéčko dostalo nové dvacetipalcové obutí, dvě dvojice nerezových koncovek výfuku z dílny ABTu, pevné zadní křídlo, nový zadní difuzor a přední lízátko, které doplňuje nově tvarovaný přední nárazník.

Není to nijak šílené a přesto tohle auto pro holky nebo pro kadeřníky, jak mu někteří stále říkají, potrápí i leckterá ryze sportovní auta. Navíc v dokonale naleštěném černém kabátě se za ním dle mého otočí spíš pánové…

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *