ABT si pohrál s CUPROU Formentor VZ5. Podle úpravce je rychlejší než Porsche 911

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: ABT Sportsline -  13. 4. 2022


CUPRA Formentor VZ5 je skvělé, výkonné a velmi rychlé auto. Ovšem německý úpravce ABT Sportsline z ní chtěl dostat ještě něco víc. Ostatně, právě ten parádní pětiválec pod kapotou má velký potenciál, tak proč si s ním trošku nepohrát. A přesně to se stalo.

Formentor VZ5 dostal pod kapotu pětiválec od Audi o objemu 2,5 litru, jehož standardní výkon je 390 koní a točivý moment 450 Nm. Veškerá síla je prostřednictvím sedmistupňové převodovky DSG posílána na všechny čtyři kola.

Přečtěte si také:  První jízda: CUPRA Formentor VZ5

Zní to jako ideální hodnoty, jenomže ne pro ABT, který má navíc s CUPROU, respektive s jejím závodními vozy bohaté zkušenosti. Vždyť spolu obě značky velmi úzce spolupracují. ABTu se pomocí montáže nové řídící jednotky naladěné právě pro tento model, podařilo z pětiválce dostat 450 koní a 530 Nm.

https://www.facebook.com/abtsportsline/posts/10159918905269641

Zvýšený výkon má logicky vliv na rychlost auta. Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne VZ5 jen za 3,9 sekundy, tedy o 0,3 sekundy rychleji než jeho sériová verze. A podle úpravce jde o hodnoty lepší, než má Porsche 911 Carrera. Maximální rychlost byla oproti standardním 250 km/h zvýšena na 270 km/h.  

Přečtěte si také:  Svolávací akce za 39. týden. Plug-in hybridy PSA bojují s akumulátory, SEAT s nákladem v kufru. Do servisu musí i Mercedes-Benz a Range Rover

Vzhledem k tomu, že sériový design Formentoru VZ5 je už sám o sobě poměrně zajímavý, auto je snížené, má speciální koncovky výfuku i několik změněných detailů karoserie, úpravce jen vyměnil kola. V nabídce mí buď 20palcové ráfky Sport GR nebo 21palcové Sport HR.

Štítky: , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek