Německou tuningovou společnost ABT Sportsline asi netřeba nijak blíže představovat. Možná ale nevíte, že tahle firma už je na trhu 125 let, přičemž se nevěnuje jen tuningu aut, ale má třeba i svůj závodní tým. A když už na letošní rok vyšlo tak významné jubileum, rozhodli se, že je potřeba to náležitě oslavit. A jak jinak než pekelnou úpravou už z výroby velmi výkonného vozu.

Tím je Audi RS Q8, tedy vpravdě působivé SUV, které dostalo pod kapotu mohutný osmiválec o objemu 4 litrů, naladěný na 600 koní a 800 Nm. Taková velmi slušivá lokomotiva. Ovšem pro ABT je tohle málo a moc dobře ví, že toto SUV zvládne i mnohem víc.

Přečtěte si také:  ABT poladil Audi Audi RS4. Nové je vše od techniky až po interiér

Po úpravě řídící jednotky a instalaci nového mezichladiče a výfukového systému se s výkonem dostal na 740 koní a působivých 920 Nm. To v praxi znamená, že tento obrovský kus auta umí z 0 na 100 km/h zrychlit za 3,4 sekundy, přičemž standardně je to 3,8 sekundy. Maximální rychlost se pak posunula z 305 km/h na 315 km/h. Jestli tohle není argument pro všechny, kteří tvrdí, že SUV jsou nudná a dobrá leda tak na nákupy, pak už asi nic.

Kromě toho dostala audi také nový bodykit vyrobený především z uhlíkových vláken, který sestává z nových blatníků, nárazníků, difuzoru a nechybí ani decentní křidélko. Hodně karbonu se dostalo i do interiéru. Úpravce také přidal nový, lehce snížený podvozek. Zákazníci toužící po této bestii by si měli pospíšit. ABT sice neprozradil cenu, ale upozornil, že nechá vzniknout jen 125 kusům.