ABT-Audi-RS4-S (1)

ABT poladil Audi Audi RS4. Nové je vše od techniky až po interiér

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: ABT Sportsline - 5. 10. 2020


Německý úpravce ABT Sportsline v poslední době rozhodně nezahálí. Jakmile se objeví nový model nebo jen facelift už stávajícího modelu některé z německých automobilek, už se na něj doslova vrhá. Některá auta pak upraví jen tak zlehka, jiná, jako tuto červenou Audi RS4 změní od podlahy.

Nový balíček úprav dostal označení ABT RS4-S a ukrývá v sobě jak modifikaci výkonu, tak úpravu aerodynamiky, nová kola, podvozek, ale i decentní změny v interiéru. Začneme hned tím, co se dělo pod kapotou. Tam se z výroby nachází šestiválec TFSI o objemu 2,9 litru. Jeho standardní výkon je velmi slušných 450 koní a točivý moment rovných 600 Nm. ABT ovšem motoru nadělil novou řídící jednotku ABT Engine Control, díky čemuž se výkon zvednul na 510 koní a točivý moment na 660 Nm.

ABT se podíval na zoubek plug-in hybridní Audi Q5. Výkonu má díky úpravě o mnoho víc

Se standardním výkonem umí RS4 zrychlit z 0 na 100 km/h za 4,1 sekundy, ovšem po zásahu německého úpravce se tato hodnota mění na 3,9 sekundy. Posunula se i maximální rychlost a to konkrétně z 280 km/h na 300 km/h. Vylepšení výkonu doprovází ruku v ruce také designová, přesto funkční úprava exteriéru. Upravené byly nárazníky, prahy i blatníky. Nový je také zadní difuzor, přičemž je potřeba zmínit, že některé nové díly jsou vyrobeny z karbonu.  

Vylepšen byl také výfukový systém. Nově je z nerezové oceli a vyšperkován je o čtveřici koncovek, v každém rohu nárazníku jsou dvě. Mimochodem, každá má průměr 102 mm. K tomu všemu ABT přidal nová 21“ kola z lehké slity ABT Sport GT, v tomto případě v leskle černém provedení. Krom toho ale také nový, sportovněji naladěný podvozek včetně větších stabilizátorů na přední i zadní nápravě.

Jak jsme zmínili výše, lehké změny proběhly také v interiéru. Na sedadlech jsou nově loga RS4-S, několik dílů bylo vyměněno za karbonové a celý interiér byl sladěn do černé, šedé a krvavě rudé. Mimochodem, zajímavá jsou právě sedadla. Za příplatek je totiž ABT schopen zájemcům dodat skořepiny vyrobené jen z karbonu. Jen to levné asi nebude, nicméně konkrétní ceny úpravce nezveřejnil.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru